Aktuality

Velký průvodce tříděním odpadu

Třídění odpadu může být někdy oříšek. Proto jsme vám sepsali přehledného průvodce, abyste vždy věděli, jak správně třídit odpad.

Číst více

Město Bělá pod Bezdězem zásadně proměňuje hospodaření s odpady

Bělá pod Bezdězem na Mladoboleslavsku zprovoznila centrum pro opětovné využití věcí (re-use), které by mělo vést k nižší produkci odpadu. Otevření centra je součástí rozsáhlejší změny odpadového hospodářství, při níž město zavádí i chytré technologie. Cílem je efektivnější nakládání s odpady a snížení nákladů, uvedla radnice. Takzvaný systém re-use umožňuje uplatnění předmětů, nábytku i zařízení, . . .

Číst více
erb mesta Opava

Jídlo i mrtví ptáci. Na sídlišti v Opavě prozkoumali obsah popelnic

Nerozbalené potraviny, párky stále zmrzlé z mrazáku, herní konzole a dokonce i mrtvé holubice. To vše v pondělí našli při průzkumu odpadků z opavského sídliště pracovníci společnosti, která městu radí s odpadovým hospodářstvím.

Číst více

Proč jsou zrovna Teplice průkopníkem v třídění kuchyňského odpadu?

Nadšení. To panuje v Teplicích půl roku po spuštění pilotního sběru kuchyňského odpadu. Výsledky projektu, který v České republice nemá obdoby, totiž předčily očekávání. Za šest měsíců se podařilo vysbírat téměř devět tun kuchyňského odpadu!

Číst více
logo mesta Melnik

Kdo chce jednorožce, má šanci v Mělníku. Re-use centrum funguje už dva týdny

Už skoro dva týdny funguje v Mělníku služba, která lidem umožní zbavit se nepotřebných věcí a zároveň jiným obyvatelům pomůže se k věcem dostat. Takzvané Re-use centrum funguje v areálu technických služeb v Plavební ulici.

Číst více

Odpadové hospodářství obce Brniště na Českolipsku bude výrazně ekologičtější

Obec Brniště kompletně proměňuje odpadové hospodářství. Zavádí do něj takzvané chytré technologie, jako je například evidence jednotlivých výsypů, takzvaný PAYT systém či jedinečné lisy na odpad a další.

Číst více
dfghfd
fghf

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství