Zpět na seznam článků

Co si představíte pod pojmem moře?

Ze světa odpadů | 17.02.2016

Nezapomenutelnou letní dovolenou, sálavé sluneční paprsky, třpytivou hladinu moře při romantickém západu slunce či palmy a horký písek pod nohami?

Nezapomenutelnou letní dovolenou, sálavé sluneční paprsky, třpytivou hladinu moře při romantickém západu slunce či palmy a horký písek pod nohami?

Krásná představa, která vyvolává skutečně hřejivé pocity na duši. A ještě si představte, jak se noříte pod hladinu klidného moře a vydáváte se na cestu za poznáním podmořského světa. Čekáte, že tam uvidíte něco pozoruhodného … Nový svět, který můžete objevovat a zkoumat. Nicméně, jaká je realita dneška? Ve skutečnosti, tam najdete něco, co vás připraví o všechny vaše iluze. Něco, co zůstane na tak úžasném mořském dně celá staletí. Dovolili jsme plastům kolonizovat naše moře a to je skutečně nebezpečné.

Najděte si volnou chvíli a podívejte se na tento dokument. Možná při nejbližší návštěvě supermarketu hodíte do svého nákupního košíku o něco méně zboží bez obalu.

images

Náš tip: My jsme dali sbohem běžným plastovým lahvím na nápoje a zaměnili jsme je za jejich šetrnějších náhradu. Proč?

  • Protože, jedna osoba si v průměru za rok koupí 168 plastových lahví. Tyto lahve dennodenně znečišťují životní prostředí a hlavně moře.
  • Protože, může trvat až 700 let, než se jedna plastová láhev zcela rozloží v přírodě.
  • Protože, 80% plastových lahví se ve světě nikdy nezrecykluje.

A tak jsme si oblíbili ekologické a zdravé lahve Equa, které šetří naše životní prostředí. Vždyť přece jedna zdravá a věrná láhev je vždy lepší než 168 jednorázových 🙂

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství