Hledáte odpovědi?

Často kladené otázky

Potřebujete poradit? Připravili jsme pro vás nejčastější otázky z oblastí, kterým se věnujeme.
Pokud odpověď na vaše otázky nenajdete, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám vše zodpovíme.

Samozřejmě logickým uvažováním dle počtu obyvatel a produkce odpadu se dá zjistit, jaké kapacity jsou potřebné pro pojmutí veškerého odpadu v co nejširším záběru tak, aby se tím neomezovalo třídění a navyšování míry třídění. Záleží taktéž na velikosti a kapacitách každého sběrného dvora, který se dá například doplnit menšími sběrnými místy po městě. Vše je velice individuální.

Ano, systém to umožňuje, ale je třeba myslet na legislativní možnosti a zákony.

Důležitým prvkem při modernizaci sběrného dvora je určitě evidenční systém, který nejen zefektivní administrativu, ale zároveň i zpřehlední výkazy a celkovou produkci odpadu v obci/městě. Dalším důležitým prvkem je váha, která dá přehled o reálných tunách odpadu. Co se týče vybavení SD, je dobré zaměřit se na všechny druhy odpadu, které lze v obci třídit a pro ně pořídit vhodné kontejnery na uskladnění, či lis na zpracování a snížení objemu.

K tomuto poslouží evidenční systém, díky kterému se každý, kdo na sběrný dvůr odevzdá odpad, registruje pomocí speciálních kartiček s QR kódem, který obsahuje i informaci, z jaké obce občan pochází. Ostatním obcím pak můžete jednoduše pravidelně předávat výkazy o tom, kolik a kdo přesně odpadu na vašem SD odevzdal. Případně jim můžete předat i přihlašovací údaje do systému, kde budou mít i oni přehled.