Hledáte odpovědi?

Často kladené otázky

Potřebujete poradit? Připravili jsme pro vás nejčastější otázky z oblastí, kterým se věnujeme.
Pokud odpověď na vaše otázky nenajdete, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám vše zodpovíme.

Plastové kompostéry mají obecně delší životnost. Výhodu toho, že se samovolně nezkompostují (dřevo). Navíc naše kompostéry jsou vyrobené z recyklovaného plastu, čili i do jejich výroby jsou zahrnuty prvky cirkulární ekonomiky, kterou je důležité podpořit.

Zásadní. Kvalitní kompostér má dlouhou životnost (min. 20 let), provzdušňovací otvory a vnitřní žebrování, tudíž bioodpad neulpívá na bocích kompostéru a má požadovaný přístup vzduchu, který je potřebný k rozkladu bioodpadu. Zároveň však dokáže udržet požadovanou teplotu. Je přístupný ze všech stran, aby byla manipulace s kompostem co nejpohodlnější. Jeho části se dají kdykoliv vyměnit, není tedy nutné při jakémkoliv mechanickém poškození pořizovat zcela nový kompostér.

Dle naší zkušenosti to nelze jednoznačně říci. Záleží vždy na podmínkách a potřebách dané obce. V obecné rovině je pak nejlepší kombinace obou těchto řešení. Zahradní kompostéry pro předcházení vzniku odpadů a likvidaci zeleného odpadu, který tvoří v průměru 35 % z celého BRKO. Hnědé nádoby pak na třídění kuchyňského odpadu, který v průměru tvoří zbylých 65 %.

Domácí kompostování se řadí do předcházení vzniku odpadu, protože dojde k jeho likvidaci v místě jeho vzniku, ale legislativa počítá s tím, že přejde do třídění odpadu formou přepočetního koeficientu.

Ano, můžete využít našeho e-shopu www.zemito.cz