JRK | Lanškroun zavádí evidenci směsného komunálního odpadu - Pro méně odpadu

Zpět na seznam článků

Lanškroun zavádí evidenci směsného komunálního odpadu

Příklady z praxe | 20.02.2022

Nový zákon o odpadech nastavil přísná pravidla, se kterými se každá obec vypořádává po svém. Město Lanškroun se jako první krok rozhodlo zavést evidenci odpadů.

Nový zákon o odpadech nastavil přísné podmínky, které nutí česká města i obce změnit svůj přístup k odpadům. Samosprávy tak hledají způsoby, jak naplnit legislativní cíle a získat kontrolu nad svým odpadovým hospodářstvím. Toho se snaží dosáhnout i město Lanškroun, a proto bude zavádět evidenci směsného komunálního odpadu pomocí evidenčního systému ECONIT.

Nádoby občanů se označí speciálními RFID čipy, které se budou při svozu automaticky načítat. Po načtení se do evidenčního systému propíší informace o domácnosti, množství a druhu odpadu. Město tak získá přehled o reálném stavu svých odpadů a pomocí různých nástrojů pak může občany motivovat ke zvýšení míry třídění.

Díky tomu Lanškrounu klesne množství odpadů na skládce a sníží se mu i náklady spojené s odpadovým hospodářstvím. Zároveň také díky získaným informacím může lépe naplánovat další kroky do budoucna.

Chcete také získat kontrolu nad svým odpadovým hospodářstvím? Ozvěte se regionálnímu manažerovi pro váš kraj a domluvte si schůzku.

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství