Kontakt

Průvodce portálem
Stáhnout jako PDF

CO JE ECONIT?

Je to systém evidence odpadů, který pomáhá zvýšit míru třídění a motivovat občany. Díky ECONITu získáte dokonalý přehled nad odpady ve vaší obci a pohodlný a spravedlivý systém třídění odpadů pro vaše občany.

CO JE JRK PARTNERSTVÍ?

Naše služby pro vaši obec v oblasti odpadového hospodářství neznamenají pouze dodání evidenčního systému ECONIT. V rámci JRK Partnerství pro vás budeme průvodcem a podporou a získáte tak naše know-how v celé oblasti odpadového hospodářství. Mezi služby JRK Partnerství patří zejména vstupní analýza, na základě které dokážeme navrhnout správné řešení odpadového hospodářství právě pro vaši obec. Na tuto analýzu pak navazuje evidenční systém ECONIT, potřebné HW vybavení (tiskárny, čtečky, váhy) a především také naše plná podpora při komunikaci s občany. Ta obnáší jak informování o zavedení systému a o práci s ním, tak také pokrýváme oblasti motivace občanů, předcházení vzniku odpadů a rozšiřujeme celkové povědomí o přínosech našich řešení. Naše podpora je také jedním z důvodů vzniku tohoto portálu.

PROČ JRK PORTÁL?

Uvědomujeme si, jak je důležitá komunikace mezi zastupiteli a občany. Proto jsme se rozhodli, že vám v rámci našeho partnerství pomůžeme správně a efektivně komunikovat o všech změnách, přínosech a nastaveních vašeho odpadového hospodářství směrem k občanům. Vymysleli jsme portál, který vám poskytne materiály a postupy, jak vést ucelenou komunikaci. V Příručce efektivní komunikace obce naleznete návod, jakými kanály máte tyto materiály distribuovat či v jakou dobu je použít.

JAK PORTÁL VYUŽÍVAT?

Je to snadné. Po přihlášení vidíte úrovně komunikačního stylu. Společně s regionálním manažerem JRK si vyberete ten, který je pro vaši obec nejvhodnější, a ten máte plně přístupný. Vy své občany znáte nejlépe a víte tak, jakým způsobem s nimi komunikovat, aby vše, co jim chcete říct, padlo na úrodnou půdu. Můžete ale nahlédnout i na ostatní styly a svou volbu společně s regionálním manažerem změnit. Zvláštní kategorií jsou Tiskoviny JRK Partnerství, ke které máte plný přístup vždy. Ke každému komunikačnímu stylu jsou pak přiřazeny ještě komunikační koncepty podle fáze, ve které se zavádění ECONITU právě nachází. Po volbě komunikačního stylu a fáze pak máte k dispozici hotové materiály, které vám celé předávání informací usnadní.

KOMUNIKAČNÍ STYL

Připraveny jsou tři kreativní cesty tříděné podle úrovně vtipu, nadhledu a určité kontroverze. Je jen na vás, který z nich pro svou obec zvolíte. Náš regionální manažer vám s tím případně pomůže. Po volbě komunikačního stylu velmi doporučujeme se právě tohoto zvoleného držet po celou dobu komunikace. Nechceme totiž, aby komunikace byla roztříštěná a aby připomínala to o jiné vsi a jiném psovi. Mnohem lepší výsledky totiž dosahuje kampaň, která je ucelená a stojí na podobném a rozpoznatelném komunikačním stylu. Přesto máte možnost po domluvě s regionálním manažerem původní volbu komunikačního stylu změnit.

KOMUNIKAČNÍ FÁZE

Komunikace při zavádění systému má nejlepší výsledky tehdy, když s ní začneme ještě před samotným spuštěním. Proto jsou fáze rozděleny na začátek, průběh a zhodnocení. Na tomto portále se pak pohybujete v materiálech, které sedí přesně k fázi, ve které vaše obec právě je. Ještě před spuštěním tak svým občanům dáváte vědět, co je čeká. Díky tomu už můžete pracovat se změnou jejich chování v rámci třídění. V průběhu je potom motivujete k zapojení do systému. A ve zhodnocení dokazujete, že to má obrovské přínosy a skutečně dává smysl se tomu věnovat.

JAK PRACOVAT S MATERIÁLY

Ať už se nacházíte v jakékoliv fázi a zvolili jste si jakoukoliv úroveň komunikačního stylu, práce s materiály je velmi snadná. Záleží pouze na vás, jestli chcete komunikovat více tradičními způsoby (plakáty, letáky) nebo dáte přednost online komunikaci (web, sociální sítě, bannery). Ve většině případů vám pro offline využití bude stačit pouze vytisknout či vyrobit daný materiál. U něčeho složitějšího vám samozřejmě rádi pomůžeme. Dané materiály si stačí stáhnout a můžete je začít používat.

STAŽENÍ MATERIÁLŮ

Všechny materiály, ke kterým máte nastavený přístup, si můžete stáhnout do svého zařízení a dále s nimi volně pracovat. Portál vám umožní stahovat materiály jednotlivě i formou balíčků. Ke stažení slouží jednak kruhové ikonky se znaménkem plus, respektive šipečky. Objeví se vám po najetí kurzorem na konkrétní materiál a také po otevření detailního náhledu materiálu. První tlačítko přidá vybranou položku do výběru pro pozdější hromadné stažení, tlačítko se šipkou vás pak přímo navede ke stažení daného materiálu. Hromadně můžete stahovat také materiály k jednotlivým fázím kampaně, a to pomocí tlačítka Stáhnout celý balíček. Balíčky materiálů se vždy stahují ve složce komprimované metodou ZIP, která je strukturovaná přesně podle toho, jak jsou materiály rozřazeny na portálu podle komunikačního stylu, fáze a komunikačního kanálu.

0

Spravovat výběr
Zrušit výběr