Zpět na seznam článků

V domovech pro seniory v Tachově a Kurojedech zpracovávají gastroodpady v elektrických kompostérech

Příklady z praxe | 15.01.2018

V Tachově a Kurojedech využívají domovy pro seniory moderní způsob zpracování gastroodpadů pomocí elektrických kompostérů GG02.

V Tachově a Kurojedech využívají domovy pro seniory moderní způsob zpracování gastroodpadů pomocí elektrických kompostérů GG02. Díky této technologii již nemusí zařizovat drahý svoz gastroodpadů a každoročně tak řešit s tím spjatou administrativu, jelikož si vše zkompostují přímo u sebe v provozu.

Domovy se mohou těšit z celkem tří elektrických kompostérů GG02, které pro ně zakoupila příspěvková organizace Centrum sociálních služeb Tachov. Dva jsme instalovali v Tachově a jeden v Kurojedech. Jde zatím o první instalaci GG02 v domovech pro seniory v Plzěňském kraji.

Více o GG02

Tímto krokem Centrum sociálních služeb Tachov výrazně přispělo nejen k modernizaci technologie zpracování bioodpadů v domovech pro seniory, ale i ke snížení nákladů na jejich vývoz a skladování. Gastroodpad se bude nyní zpracovávat v elektrických kompostérech GGO2, ve kterých se za 24 hodin změní v substrát, zredukovaný jen na 10% původního objemu. Výsledný substrát, který proběhl hygienizací, je možno skladovat v hnědých nádobách na bioodpad. Díky redukci objemu se nádoba naplní za mnohem delší dobu a může se tak snížit frekvence vývozu, což vede ke zmiňovanému snížení nákladů.

Hnědé popelnice budou navíc sváženy na místní kompostárnu, čímž se veškeré živiny vrátí zase zpátky do přírody v dané lokalitě a také se díky snížení četnosti svozů hnědých nádob sníží emise v ovzduší ?

Chcete také zpracovávat gastroodpad v elektrických kompostérech? Kontaktujte nás

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství