Vlna instalací elektrických kompostéru GreenGood v centrech pro sociální služby pokračuje

29.01.2018

Zatím největší projekt instalování elektrických kompostérů GreenGood probíhá v Pardubicích, v 11 mateřských a základních školách, kde se právě připravuje druhá vlna instalací, díky vynikajícím zkušenostem z předchozí várky. Elektrické kompostéry GreenGood (GG) jsou hojně využívaný nejen ve školních jídelnách a centrech, ale také v různých gastronomických službách (restaurace, hotely, kavárny).

O našem Pardubickém projektu si můžete přečíst ZDE. 
Instalace elektrických kompostérů GG02 v Pardubicích.

Není se čemu divit, když je elektrický kompostér vynikající alternativou k mnohdy předraženému svozu gastro odpadu. Navíc je ekologicky přívětivý, řeší trápení se skladováním zbytků a je v souladu s legislativou.

Více informací o elektrickém kompostéru GreenGood najdete ZDE.

Nedávno jsme vás informovali o tom, že instalujeme elektrické kompostéry GG02 v domovech pro seniory v Plzeňském kraji, Tachově a Kurojedech. Jsme velice rádi, že tato vlna instalací elektrických kompostérů pro sociální služby pokračuje a rozšířili jsme repertoár instalací o další GG10 v Centru Rožmitál pod Třemšínem.

Jak jsme instalovali v Tachově a Kurojedech se dozvíte ZDE.
Instalace GG02 v DPS v Tachově a Kurojedech.

Dozvěděli jsme se od pana ředitele Ing. Luboše Halenovského, který byl hlavním iniciátorem v tomto inovativním rozhodnutí, že hlavním důvodem k instalaci elektrického kompostéru GG10 bylo to, že chtěli gastroodpad řešit sami a nebýt na nikom závislí. Velkým problémem bylo především skladování kuchyňského odpadu. Pokud není svoz certifikovanou společností zajištěn každý den, musí se kuchyňský odpad uchovávat při maximální teplotě 7°C v chladničce či místnosti, která je pro tento účel speciálně zřízena.

V Rožmitálu pod Tremšínem jsme pečlivě proškolili vedení i obsluhu elektrického kompostéru.

Díky elektrickému kompostéru GG10, který umí zpracovat až 30 kg odpadu denně tak zabili několik much jednou ranou. Již nemusí řešit složitý proces skladování/chlazení, jelikož veškerý kuchyňský odpad zpracují téměř okamžitě. Odpad v elektrickém kompostéru projde hygienizací a za 24 hodin se zredukuje až o 90%. Výsledkem je hygienizovaný substrát- organické hnojivo, které Centrum Rožmitál pod Třemšínem využije při hnojení travnatých ploch a rostlin na jejich pozemku. Nemusí tak vůbec řešit svoz a veškeré živiny navrátí zpět do přírody.

Elektrický kompostér GG10 zpracuje až 10 tun kuchyňského odpadu ročně, ze kterého však vyprodukuje pouze 1 tunu kvalitního hygienizovaného substrátu. Více ZDE.

Předchozí článek Další článek
Zavřít video