Zpět na seznam článků

Vlna instalací elektrických kompostéru GreenGood v centrech pro sociální služby pokračuje

Příklady z praxe | 29.01.2018

Zatím největší projekt instalování elektrických kompostérů GreenGood probíhá v Pardubicích, v 11 mateřských a základních školách, kde se právě připravuje druhá vlna instalací, díky vynikajícím zkušenostem z předchozí várky.

Zatím největší projekt instalování elektrických kompostérů GreenGood probíhá v Pardubicích, v 11 mateřských a základních školách, kde se právě připravuje druhá vlna instalací, díky vynikajícím zkušenostem z předchozí várky. Elektrické kompostéry GreenGood (GG) jsou hojně využívaný nejen ve školních jídelnách a centrech, ale také v různých gastronomických službách (restaurace, hotely, kavárny).

Instalace elektrických kompostérů GG02 v Pardubicích.

Není se čemu divit, když je elektrický kompostér vynikající alternativou k mnohdy předraženému svozu gastro odpadu. Navíc je ekologicky přívětivý, řeší trápení se skladováním zbytků a je v souladu s legislativou.

Nedávno jsme vás informovali o tom, že instalujeme elektrické kompostéry GG02 v domovech pro seniory v Plzeňském kraji, Tachově a Kurojedech. Jsme velice rádi, že tato vlna instalací elektrických kompostérů pro sociální služby pokračuje a rozšířili jsme repertoár instalací o další GG10 v Centru Rožmitál pod Třemšínem.

Jak jsme instalovali v Tachově a Kurojedech se dozvíte ZDE.

Instalace GG02 v DPS v Tachově a Kurojedech.

Dozvěděli jsme se od pana ředitele Ing. Luboše Halenovského, který byl hlavním iniciátorem v tomto inovativním rozhodnutí, že hlavním důvodem k instalaci elektrického kompostéru GG10 bylo to, že chtěli gastroodpad řešit sami a nebýt na nikom závislí. Velkým problémem bylo především skladování kuchyňského odpadu. Pokud není svoz certifikovanou společností zajištěn každý den, musí se kuchyňský odpad uchovávat při maximální teplotě 7°C v chladničce či místnosti, která je pro tento účel speciálně zřízena.

Díky elektrickému kompostéru GG10, který umí zpracovat až 30 kg odpadu denně tak zabili několik much jednou ranou. Již nemusí řešit složitý proces skladování/chlazení, jelikož veškerý kuchyňský odpad zpracují téměř okamžitě. Odpad v elektrickém kompostéru projde hygienizací a za 24 hodin se zredukuje až o 90%. Výsledkem je hygienizovaný substrát- organické hnojivo, které Centrum Rožmitál pod Třemšínem využije při hnojení travnatých ploch a rostlin na jejich pozemku. Nemusí tak vůbec řešit svoz a veškeré živiny navrátí zpět do přírody.

Elektrický kompostér GG10 zpracuje až 10 tun kuchyňského odpadu ročně, ze kterého však vyprodukuje pouze 1 tunu kvalitního hygienizovaného substrátu. 

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství