Zpět na seznam článků

Fuj, exkrement. V Teplicích vysypali kontejnery a zjišťují, jak lidi třídí

Napsali o nás | 05.05.2022

Teplice se rozhodly zjistit, zda lidé správně třídí odpad, zejména ten biologický. Město proto provedlo detailní analýzu. Odborníci na odpadové hospodářství ručně vytřídili přes půl tuny komunálního odpadu z velkých kontejnerů z různých lokalit.

Je čtvrtek ráno a pracovníci společnosti JRK v areálu sběrného dvora v teplické Úprkově ulici postupně vysypávají sedm velkých kontejnerů s komunálním odpadem přivezených ze sedmi různých lokalit lázeňského města. Odpadky sypou na velkou plachtu na zemi a následně se pouští do jejich třídění. Jejich cílem je zjistit, jestli Tepličané správně třídí odpad a zda se v nádobách nachází i biologicky rozložitelný materiál, který mají lidé ukládat do speciálních nádob.

„Kovy a sklo dávejte támhle, plasty patří sem. Textil je samostatná kategorie, stavební odpad dáváme také zvlášť. Pokud najdete skleněnou nebo plastovou lahev s obsahem, dejte ji stranou a potom to zvážíme samostatně,“ nabádá jedna z pracovnic firmy ostatní zaměstnance. Pak už se společně pustí do práce a každý z kontejnerů přeberou do posledního papírku. Vytřídění jednoho jim zabere zhruba půl hodiny. „Fuj, tady jsou psí exkrementy,“ zašklebí se po chvíli jeden ze zaměstnanců a mává pečlivě zabaleným igelitovým pytlíkem.

Zprávy, které se věnují partnerství JRK a  Teplic, najdete zde:

Online média

Tištěná média

  • Blesk
  • Mladá fronta DNES

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství