Aktuality

Dotace na odpadové hospodářství: 500 milionů pro obce a města

31. ledna 2024 se otevírá příjem žádosti o dotaci v rámci 59. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Zažádejte včas i vy a získejte finance na projekty, které podpoří řešení na předcházení vzniku a třídění odpadu. Snáze tak splníte legislativní cíle nového zákona o odpadech.

Číst více

Hnědá úsporám: Národní program Životní prostředí přispěje 1,6 mld. Kč na podporu zpracování bioodpadu

Národní program Životní prostředí vypsal výzvu č. 6/2023 (známá také pod neoficiálním názvem hnědá úsporám) a vyčlenil na ni 1,6 mld. Kč ze Státního fondu životního prostředí České republiky. Záměrem je podpořit jeden z klíčových nástrojů cirkulární ekonomiky – zpracování bioodpadu v kompostárnách a bioplynových stanicích. V JRK tuto výzvu vítáme, protože otázce bioodpadu a odpadového hospodářství se věnujeme už více než 10 let.

Číst více

Ministerstvo životního prostředí přispěje až 500 milionů korun na boj s odpady

Každý občan České republiky ročně vyhodí přibližně 562 kg odpadu. To je obrovské číslo, které se musí snížit. Ministerstvo životního prostředí proto otevřelo 24. výzvu v Operačním programu Životní prostředí (OPŽP) a pro žadatele připravilo 500 000 000 Kč na boj s odpady.

Číst více
katalog odpadů

Katalog odpadů – vše, co potřebujete vědět

Zákon stanovuje, že původci musí své odpady zařazovat podle Katalogu odpadů. V něm je každý odpad označen unikátním šestimístným kódem, který pak slouží k identifikaci opadu, určuje další nakládání s odpadem a používá se také k vedení evidence produkce odpadů.

Číst více
nový zákon o odpadech

Průvodce novým zákonem o odpadech

Nový zákon o odpadech 541/2020 Sb. přináší spoustu změn, ve kterých často není snadné se vyznat. Proto jsme pro zastupitele obcí i měst připravili přehledného průvodce, ve kterém najdou vše, co potřebují vědět.

Číst více
news-tab-02-content
news-tab-03-content

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství