JRK | Legislativa a dotace - Pro méně odpadu

Aktuality

Velký průvodce tříděním odpadu

Třídění odpadu může být někdy oříšek. Proto jsme vám sepsali přehledného průvodce, abyste vždy věděli, jak správně třídit odpad.

Číst více

Hnědá úsporám: Národní program Životní prostředí přispěje 1,6 mld. Kč na podporu zpracování bioodpadu

Národní program Životní prostředí vypsal výzvu č. 6/2023 (známá také pod neoficiálním názvem hnědá úsporám) a vyčlenil na ni 1,6 mld. Kč ze Státního fondu životního prostředí České republiky. Záměrem je podpořit jeden z klíčových nástrojů cirkulární ekonomiky – zpracování bioodpadu v kompostárnách a bioplynových stanicích. V JRK tuto výzvu vítáme, protože otázce bioodpadu a odpadového hospodářství se věnujeme už více než 10 let.

Číst více

Ministerstvo životního prostředí přispěje až 500 milionů korun na boj s odpady

Každý občan České republiky ročně vyhodí přibližně 562 kg odpadu. To je obrovské číslo, které se musí snížit. Ministerstvo životního prostředí proto otevřelo 24. výzvu v Operačním programu Životní prostředí (OPŽP) a pro žadatele připravilo 500 000 000 Kč na boj s odpady.

Číst více
katalog odpadů

Katalog odpadů – vše, co potřebujete vědět

Zákon stanovuje, že původci musí své odpady zařazovat podle Katalogu odpadů. V něm je každý odpad označen unikátním šestimístným kódem, který pak slouží k identifikaci opadu, určuje další nakládání s odpadem a používá se také k vedení evidence produkce odpadů.

Číst více
nový zákon o odpadech

Průvodce novým zákonem o odpadech

Nový zákon o odpadech 541/2020 Sb. přináší spoustu změn, ve kterých často není snadné se vyznat. Proto jsme pro zastupitele obcí i měst připravili přehledného průvodce, ve kterém najdou vše, co potřebují vědět.

Číst více
dfghfd
fghf

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství