Aktuality

Hlásná Třebaň dosahuje výrazných úspor v odpadovém hospodářství

Obec Hlásná Třebaň komplexně proměnila odpadové hospodářství. To je nyní efektivnější a přineslo významné úspory – došlo k výraznému zvýšení vytříděnosti odpadů. Proměna odpadového hospodářství obce proběhla s pomocí chytrých technologií.

Číst více

České samosprávy snižují CO2

Tradičně i letos naši regionální manažeři předávají samosprávám ocenění za snižování množství C02.

Číst více

Valašská Bystřice výrazně ušetřila díky proměně odpadového hospodářství

Valašská Bystřice zavedla podstatné novinky do odpadového hospodářství. To je nyní efektivnější a přineslo významné úspory – došlo k výraznému snížení svozů odpadů. Zatímco dříve obec, která patří rozlohou k největším v České republice, svážela měsíčně kolem 1300 popelnic, nyní, po zavedení systému je to jen něco přes 700 nádob. Zásadní novinkou pro odpadové hospodářství obce bylo zavedení . . .

Číst více

Ratiboř zavádí chytrou evidenci odpadů

Ratiboř na Vsetínsku kompletně proměňuje odpadové hospodářství a zavádí chytrý systém evidence odpadů. Cílem obce je, v rámci ambiciózního projektu Obce bez odpadu (OBO), výrazně zvýšit vytříděnost odpadů, a ušetřit tak náklady spojené s odpadovým hospodářstvím.

Číst více

Jablunkov proměňuje hospodaření s odpady

Nejvýchodnější město České republiky – Jablunkov, kompletně mění systém třídění odpadů. Město v rámci této proměny propojí nové digitální technologie s odpadovým hospodářstvím města.

Číst více

Díky chytré technologii vytřídí v Bílovicích-Lutotíně více odpadu

Novinka v odpadovém hospodářství obce Bílovice-Lutotín se vyplácí. Díky technologické inovaci, jíž je zavedení evidenčního systému a jeho propojení se svozem odpadu dům od domu, se v obci zvýšilo množství vytříděného odpadu. Obec tak má mnohem větší přehled na odpady – může tedy snížit frekvenci svozů a ušetřit.

Číst více
dfghfd
fghf

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství