JRK | Příklady z praxe Archivy - Pro méně odpadu

Aktuality

Velký průvodce tříděním odpadu

Třídění odpadu může být někdy oříšek. Proto jsme vám sepsali přehledného průvodce, abyste vždy věděli, jak správně třídit odpad.

Číst více

V Příboře vysypali směsný komunální odpad na hromadu. To, co našli, je nepotěšilo

Každý občan v Příboře (okres Nový Jičín) ročně vyhodí přibližně 181 kg směsného komunálního odpadu (SKO) a objemného odpadu. Přísné limity nového zákona o odpadech pro něj nejsou tak velkým strašákem, což mu může spousta samospráv po celé republice závidět. Město se ale rozhodlo jít do hloubky, a tak jsme společně pomocí fyzické analýzy odpadu zjišťovali, kde mají jeho občané mezery v třídění.

Číst více

V Paskově postavili sběrný dvůr 21. století

Sběrný dvůr je základním kamenem odpadového hospodářství obcí a měst. Je nástrojem, který jim dokáže ušetřit peníze, a tak je důležité ho správně vybavit. To vědí i v Paskově (okres Frýdek-Místek), proto na Den Země otevřeli nově postavený sběrný dvůr. Ve spolupráci s městem jsme ho pro vybavili moderními technologiemi, aby odpovídal požadavkům 21. století.

Číst více

Klášterec nad Ohří úspěšně mění kuchyňský odpad na zdroje

Výzvě jménem kuchyňský odpad se s námi postavil i Klášterec nad Ohří. Jako jediné město na Chomutovsku spustil pilotní projekt na třídění kuchyňského odpadu v domácnostech. Ten se setkal s obrovským úspěchem. Občané každý týden vytřídí přes půl tuny zbytků z kuchyně!

Číst více

Příbor se pouští do odvážných změn v odpadovém hospodářství

Příbor v okrese Nový Jičín je důkazem, že i menší města se mohou pouštět do velkých změn v oblasti odpadového hospodářství.

Číst více
distribuce setů na sběr kuchyňského odpadu

Sběr kuchyňského odpadu je stále populárnější

Města i obce si začínají uvědomovat, že jeho tříděním výrazně sníží náklady spojené s odpadovým hospodářstvím a podpoří i cirkulární ekonomiku.

Číst více
dfghfd
fghf

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství