Aktuality

Vydejte se s námi na exkurzi do Itálie a odhalte tajemství 90% úrovně třídění

Zveme vás na exkurzi do Itálie za evropskými lídry v odpadovém hospodářství. Svozová společnost Contarina SpA dosáhla ve svých 49 obcích 90% úrovně třídění a každý občan zde v průměru vyprodukuje pouze 40 kg směsného komunálního odpadu ročně. Nenechte si ujít jedinečnou šanci, podívat se na úspěšné odpadové hospodářství a zjistit, jak to může fungovat u vás.

Číst více
distribuce setů na třídění kuchyňského odpadu v Paskově

Paskov chce snížit náklady na odpadové hospodářství. Zavádí proto sběr kuchyňského odpadu

Po úspěšné výstavbě sběrného dvora zavádíme v Paskově (okres Frýdek-Místek) další změny. Na začátku února jsme spustili pilotní projekt na třídění kuchyňského odpadu. Město si od této změny slibuje snížení nákladů na odpadové hospodářství.

Číst více

Třídění kuchyňského odpadu v Klášterci nad Ohří slaví úspěch. Město rozšiřuje pilotní projekt do dalších 900 domácností

V Klášterci nad Ohří na Chomutovsku jsme minulý rok na podzim spustili pilotní projekt třídění kuchyňského odpadu v 900 domácnostech. Díky velkému úspěchu projekt pokračuje a společně s městem ho rozšiřujeme.

Číst více
Příprava fyzické analýzy odpadu v Čeladné

Čeladná zjistila, že její občané neumí třídit odpad!

Čeladná dlouhodobě bojuje s velkým množstvím směsného komunálního odpadu. Proto se s naší pomocí rozhodla podívat, co se v popelnicích na tento odpad skrývá. Výsledek fyzické analýzy odpadu obec šokoval.

Číst více
Nádoby na sběr kuchyňského odpadu

Opava spustila největší projekt na třídění kuchyňského odpadu v Česku

Opava chtěla předcházet krizovým situacím a uvědomuje si, jak důležité je věnovat pozornost odpadovému hospodářství a problému se skládkováním. Proto se snažila najít řešení, jak zabránit zbytečnému ukládání odpadu na skládku.

Číst více

V Příboře vysypali směsný komunální odpad na hromadu. To, co našli, je nepotěšilo

Každý občan v Příboře (okres Nový Jičín) ročně vyhodí přibližně 181 kg směsného komunálního odpadu (SKO) a objemného odpadu. Přísné limity nového zákona o odpadech pro něj nejsou tak velkým strašákem, což mu může spousta samospráv po celé republice závidět. Město se ale rozhodlo jít do hloubky, a tak jsme společně pomocí fyzické analýzy odpadu zjišťovali, kde mají jeho občané mezery v třídění.

Číst více
news-tab-02-content
news-tab-03-content

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství