Aktuality

Billboard v Teplicích

V Teplicích vědí, jak třídit kuchyňský odpad

Podle průzkumů najdeme v průměrné české nádobě na směsný komunální odpad téměř 32 % bioodpadu, který pak končí na skládce, a to úplně zbytečně. Bioodpad je cenná surovina a na skládku rozhodně nepatří – zahradní zeleň perfektně zpracuje zahradní kompostér, odpad z kuchyně na kvalitní hnojivo promění lokální kompostárna nebo bioplynová stanice.

Číst více
evidence odpadů v Brništi

Brniště na Českolipsku zásadně promění odpadové hospodářství

Obec Brniště kompletně proměňuje odpadové hospodářství. Zavádí do něj takzvané chytré technologie. Hospodaření s odpady bude v obci výrazně efektivnější. Již nyní technologické novinky přináší významné úspory – došlo například k výraznému zvýšení vytříděnosti odpadů.

Číst více

7denní test nádob na kuchyňský odpad

Mezi lidmi koluje spousta názorů na to, jaké používat nádoby na kuchyňský odpad. Často se setkáváme s přesvědčením, že nádoba nesmí být perforovaná a musí být pevně uzavřená, aby se do ní nedostalo nic zvenčí. Rozhodli jsme se proto zjistit, kde je pravda.

Číst více
sběrný dvůr v ostravici

Ostravice přistupuje k zásadní proměně odpadového hospodářství

V turisticky oblíbené obci na Frýdecko-Místecku kompletně promění hospodaření s odpady. V Ostravici například zavádějí vyspělý evidenční systém, který zde umožní zohlednit objem vyprodukovaných odpadů, spouštějí sběr odpadů dům od domu či rozdávají domácnostem sběrné nádoby. Obec se tak stává jedním z lídrů odpadového hospodářství na severu Moravy.  

Číst více

Jak využít kompost z vašeho kompostéru?

Kompost má blahodárné účinky na půdu, užitkové i okrasné rostliny. Kdysi to byl dokonce jediný a přirozený zdroj živin. Pojďme se společně podívat na to, jak využít kompost z vašeho kompostéru.

Číst více

Heřmanův Městec přistupuje k zásadní proměně odpadového hospodářství

Heřmanův Městec modernizuje odpadové hospodaření a zavádí nejmodernější technologie. Díky tomu obec očekává vyšší efektivitu nakládání s odpady a s tím spojené úspory.

Číst více
dfghfd
fghf

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství