JRK | Vše Archivy - Pro méně odpadu

Aktuality

Velký průvodce tříděním odpadu

Třídění odpadu může být někdy oříšek. Proto jsme vám sepsali přehledného průvodce, abyste vždy věděli, jak správně třídit odpad.

Číst více

Město Příbor získalo cenu v celostátní soutěži Komunální projekt roku 2021

Jako nejlepší Komunální projekt roku 2021 v kategorii odpadové hospodářství ocenili porotci město Příbor. Cenu získalo konkrétně za projekt Re-use centra, které je součásti nové koncepce sběrného dvora. 

Číst více

První svozy kuchyňského odpadu ve Vyškově a v Bučovicích dopadly nad očekávání

Pilotní projekt sběru kuchyňského odpadu ve Vyškově a v Bučovicích se rozběhl už před více než dvěma měsíci. A nyní má za sebou první svozy nádob, které dle předběžných analýz dopadly více než dobře.

Číst více

Šířili jsme myšlenku pro méně odpadu na konferenci DMO

Aktuality ze stavebního zákona, digitalizace nebo odpadové hospodářství – ať už obec zajímá cokoliv, všechno se dozví na konferenci Den malých obcí. Už 55. ročník konference se konal 4. dubna v Olomouci a 12. dubna v Praze a my jsme u toho nemohli chybět.

Číst více
kuchyňské odpady

V Opavě se budou třídit kuchyňské odpady!

Opavu trápí velké množství kuchyňských odpadů, které končí na skládce. Proto se rozhodla pro radikální změnu a zavádí jejich sběr z domácností.

Číst více
modernizace sběrného dvora

Sběrný dvůr v Bělé pod Bezdězem jde příkladem

Bělá pod Bezdězem dlouhodobě bojuje s velkým množstvím odpadu na skládce, proto se minulý rok pustila do zásadních změn v odpadovém hospodářství a zavedla například pytlový sběr plastu, papíru a nápojových kartonů dům od domu. Nejvýraznější proměnou ale prošel sběrný dvůr. 

Číst více
dfghfd
fghf

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství