JRK | Vše Archivy - Pro méně odpadu

Aktuality

Hnědá úsporám: Národní program Životní prostředí přispěje 1,6 mld. Kč na podporu zpracování bioodpadu

Národní program Životní prostředí vypsal výzvu č. 6/2023 (známá také pod neoficiálním názvem hnědá úsporám) a vyčlenil na ni 1,6 mld. Kč ze Státního fondu životního prostředí České republiky. Záměrem je podpořit jeden z klíčových nástrojů cirkulární ekonomiky – zpracování bioodpadu v kompostárnách a bioplynových stanicích. V JRK tuto výzvu vítáme, protože otázce bioodpadu a odpadového hospodářství se věnujeme už více než 10 let.

Číst více
konference odpadové hospodářství měst a obcí v praxi

Jak získat kontrolu nad odpady? To se dozvíte na konferenci Odpadové hospodářství měst a obcí v praxi

Inspirujte se úspěšnými příklady z praxe a zjistěte, jak se vypořádat s přísnými limity nového zákona o odpadech na konferenci Odpadové hospodářství měst v praxi. Čeká na vás nabitý program a my jako generální partner konference vás zveme na naše přednášky.

Číst více
Příprava fyzické analýzy odpadu v Čeladné

Čeladná zjistila, že její občané neumí třídit odpad!

Čeladná dlouhodobě bojuje s velkým množstvím směsného komunálního odpadu. Proto se s naší pomocí rozhodla podívat, co se v popelnicích na tento odpad skrývá. Výsledek fyzické analýzy odpadu obec šokoval.

Číst více
Nádoby na sběr kuchyňského odpadu

Opava spustila největší projekt na třídění kuchyňského odpadu v Česku

Opava chtěla předcházet krizovým situacím a uvědomuje si, jak důležité je věnovat pozornost odpadovému hospodářství a problému se skládkováním. Proto se snažila najít řešení, jak zabránit zbytečnému ukládání odpadu na skládku.

Číst více

V Příboře vysypali směsný komunální odpad na hromadu. To, co našli, je nepotěšilo

Každý občan v Příboře (okres Nový Jičín) ročně vyhodí přibližně 181 kg směsného komunálního odpadu (SKO) a objemného odpadu. Přísné limity nového zákona o odpadech pro něj nejsou tak velkým strašákem, což mu může spousta samospráv po celé republice závidět. Město se ale rozhodlo jít do hloubky, a tak jsme společně pomocí fyzické analýzy odpadu zjišťovali, kde mají jeho občané mezery v třídění.

Číst více

V Paskově postavili sběrný dvůr 21. století

Sběrný dvůr je základním kamenem odpadového hospodářství obcí a měst. Je nástrojem, který jim dokáže ušetřit peníze, a tak je důležité ho správně vybavit. To vědí i v Paskově (okres Frýdek-Místek), proto na Den Země otevřeli nově postavený sběrný dvůr. Ve spolupráci s městem jsme ho vybavili moderními technologiemi, aby odpovídal požadavkům 21. století.

Číst více
dfghfd
fghf

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství