Napsali o nás

Napsali o JRK

Jak třídit kuchyňský odpad?

Až 65 % biologicky rozložitelného komunálního odpadu tvoří kuchyňský odpad z domácností. Tento odpad končí na skládkách, protože ho často mnozí z nás prostě vysypou do směsného odpadu. Problémem je to, že na skládkách způsobuje zahnívání a možnost kontaminace půdy a vody.

22.09.2021

Zobrazit více

Heřmanův Městec mění odpadové hospodářství

Do rozsáhlé proměny odpadového hospodaření se pustilo město Heřmanův Městec v okrese Chrudim. Do hospodaření s odpady zavádí nejmodernější technologie. Díky tomu samospráva obce očekává vyšší efektivitu nakládání s odpady a s tím spojené úspory.

05.08.2021

Zobrazit více

Telefony, textil i olejový filtr. Radnici nemile překvapila analýza popelnic

Vedení Rožnova pod Radhoštěm zjišťuje, jak obyvatelé třídí odpady. Kvůli tomu přizvaní odborníci zkoumali obsah vyvezeného odpadu v tamním sběrném dvoře. Zjišťovali, jestli lidé nevyhazují i to, co je možné ještě vytřídit.

02.08.2021

Zobrazit více

Teplice zkoušejí projekt na třídění kuchyňského odpadu

Teplice zahájily pilotní projekt na třídění kuchyňského odpadu, který dosud končí v nádobách na bioodpad nebo ve směsném odpadu. Do takzvaného gastroodpadu patří vařené zbytky jídla nebo například prošlé sýry a uzeniny. Legislativa počítá s tím, že již od roku 2023 bude třídění kuchyňských odpadů povinné.

16.07.2021

Zobrazit více

Divili byste se, co všechno lidé vyhodí do popelnice. I mrtvé králíky

Přes půl tuny komunálního odpadu si nechalo město Rudolfov dovézt do areálu sběrného dvoru. Už na první pohled bylo jasné, že velká část odpadků skončila v popelnici zbytečně.

24.06.2021

Zobrazit více

Netknutý salám, plechovky, suť. Odborníci analyzovali obsah 25 popelnic

Oblékli si ochranné overaly, rukavice a respirátory a ručně, jednu po druhé, prošli obsah 25 popelnic ze dvou vybraných ulic. Odborníci na odpady v Litultovicích na Opavsku analyzovali půl tuny komunálního odpadu.

31.05.2021

Zobrazit více