JRK | Napsali o nás - Pro méně odpadu

Napsali o nás

Napsali o JRK

Na Vyškovsku začali třídit kuchyňský odpad, míří do bioplynové stanice

Ve Vyškově a Bučovicích začali lidé letos v první polovině roku třídit kuchyňský odpad a začátkem listopadu začali třídit i obyvatelé Slavkova u Brna a Ivanovic na Hané. Cílem je, aby tento energeticky využitelný odpad nekončil na skládce, uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel odpadové společnosti Respono Milan Černošek. Kuchyňský odpad se vozí do vyškovské bioplynové stanice a slouží k výrobě tepla a elektřiny. 

14.11.2022

Zobrazit více

Starostka Nového Sedla zorganizovala detailní průzkum odpadu

České obce řeší problém s odpadem. Celorepublikově se ho totiž vytřídí jenom něco kolem třetiny za 4 roky to ale má být dvojnásobek.

07.11.2022

Zobrazit více

Odpadové hospodářství v Horoměřicích zažívá revoluci

Obec Horoměřice zavádí nový systém sběru odpadu. Měl by snížit množství odpadků a podpořit odpovědnost za správné třídění. Vesnice bude mít také poměrně detailní přehled o tom, co lidé vyhodí.

30.08.2022

Zobrazit více

Praha startuje kontaktní kampaň mezi občany ohledně třídění bioodpadů

Pilotní projekt třídění bioodpadu v Praze je důležitou součástí odpadového hospodářství hlavního města. Právě bioodpad tvoří podstatnou část směsného komunálního odpadu, ale málokdy se správně vytřídí.

08.07.2022

Zobrazit více

V Příboře vzniklo re-use centrum, lidé tam mohou nosit nepotřebné věci

Vdechovat život starým věcem. Takový je cíl nejlepšího komunálního projektu roku 2021 v kategorii Odpadové hospodářství. Je jím spuštění re-use centra v severomoravském Příboru. Projekt je součástí nově vybudovaného sběrného dvora, který patří k technologicky nejpokročilejším v regionu.

21.06.2022

Zobrazit více

Proměna odpadového hospodářství v Havlíčkově Brodě byla úspěšná

Okresní město na Vysočině zná výsledky první fáze proměny odpadového hospodářství. Tu spustilo v roce 2020. Cílem je snižovat množství skládkovaného odpadu a zvýšit efektivitu nakládání s odpady. To se podařilo. I když se náklady na uložení odpadu na skládku zvýšily o více než třetinu, částka, kterou město doplácí na obyvatele, je o téměř padesát korun nižší.

24.05.2022

Zobrazit více