Napsali o nás

Napsali o JRK

V Příboře prohledali odpad z popelnic, moc radosti to nepřineslo 

Co vše lze najít v popelnici, takové motto měla akce, kterou v pátek 21. dubna v místním parku organizovalo město Příbor.  

25.05.2023

Zobrazit více

Město Příbor spouští novátorský pilotní projekt třídění kuchyňských odpadů

Příbor na Novojičínsku spouští pilotní projekt zaměřený na třídění kuchyňského odpadu. Hnědé popelnice s růžovým poklopem budou vyváženy každý týden a odpad z nich poslouží k výrobě bioplynu v bioplynové stanici v Horní Suché.

27.01.2023

Zobrazit více

Různé cesty, jeden cíl aneb Tři proměny odpadového hospodářství

Představitelé měst a obcí vědí, že zlepšení a zvýšení efektivity odpadového hospodářství je jediným způsobem, jak dosáhnout cílů, které nová legislativa vyžaduje.

03.01.2023

Zobrazit více

V Klášterci nad Ohří startuje ojedinělý projekt na třídění kuchyňského odpadu

Město v okrese Chomutov rozjíždí v tuzemsku ojedinělý pilotní projekt sběru kuchyňského odpadu. Cílem akce je, aby kuchyňský odpad z domácností neskončil na skládce, ale město z něj mělo užitek. Díky projektu totiž dojde k výraznému snížení objemného směsného komunálního odpadu.

20.12.2022

Zobrazit více

Co s kuchyňským odpadem? V Jincích testují speciální kompostovací zařízení

Městys Jince, které leží na Příbramsku, ve spolupráci se společností JRK, jež se zabývá odpadovým hospodářstvím, testuje speciální zařízení na ekologické zpracování bioodpadu například z domácností a čistíren odpadních vod. 

05.12.2022

Zobrazit více

Na Vyškovsku začali třídit kuchyňský odpad, míří do bioplynové stanice

Ve Vyškově a Bučovicích začali lidé letos v první polovině roku třídit kuchyňský odpad a začátkem listopadu začali třídit i obyvatelé Slavkova u Brna a Ivanovic na Hané. Cílem je, aby tento energeticky využitelný odpad nekončil na skládce, uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel odpadové společnosti Respono Milan Černošek. Kuchyňský odpad se vozí do vyškovské bioplynové stanice a slouží k výrobě tepla a elektřiny. 

14.11.2022

Zobrazit více