Zpět na seznam článků

Kompostování v bytě je IN

Rady a tipy | 22.02.2016

Seznamte se s elektrickým kompostérem. Kompostujte přímo tam, kde vzniká bioodpad – ve vaší kuchyni. Slyšeli jste už o tom, že jediným stiskem tlačítka můžete mít hotový kompost už za 3 hodiny.

Venku nebo uvnitř, každý může kompostovat. Pokud nemáte zahradu, bude stačit malý prostor v garáži, na balkoně, či dokonce pod kuchyňským dřezem. Skutečně se to dá a existují skvělé způsoby, jak na to. 🙂 Poradíme vám.

1. Nastěhujte si domů více nových nájemníků

Znáte vermikompostování? Tento způsob má po celém světě řadu příznivců a sklízí obrovský úspěch. Nastěhujte si i vy k sobě domů nové členy domácnosti v podobě rodinky kalifornských žížal a nechte je přeměňovat vaše organické odpady na jeden z nejkvalitnějších kompostů. Potřebujete k tomu jen praktický vermikompostér, žížaly a vaše nadšení pro interiérové kompostování. 🙂

2. Seznamte se s elektrickým kompostérem

Kompostujte přímo tam, kde vzniká bioodpad – ve vaší kuchyni. Slyšeli jste už o tom, že jediným stiskem tlačítka můžete mít hotový kompost už za 3 hodiny. Navíc zcela bez zápachu, šetrně k životnímu prostředí a velmi trendově. Že je to úžasné? Poslouží vám k tomu elektrický kuchyňský kompostér Food Cycler, který redukuje odpad až o 90% v průběhu několika hodin.

Nepotřebujete žádné enzymy, mikroorganismy ani přísady. Jednoduše vložíte kbelík a je to! Ten můžete navíc umýt v myčce nádobí 🙂

4X PROČ?

1. Zapáchající a přeplněný odpadkový koš je minulostí.
2. Kuchyňský odpad již více nebude odpadem, ale zdrojem.
3. Vrátit energii zpět do přírody v bytovce je velká výzva, ale vy to hravě dokážete!
4. Úžasný příklad pro děti a vaše okolí.

Takže už žádné výmluvy, že kompostovat v bytě je nemožné a vzhůru do toho! Přejeme hodně úspěchů.

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství