Zpět na seznam článků

Lysá nad Labem mění odpadové hospodářství

Příklady z praxe | 24.03.2022

Moderní technologie zavádí do odpadového hospodářství město Lysá nad Labem v okrese Nymburk. Součástí modernizace obecních odpadů desetitisícového města je například výrazná modernizace slevového systému pro občany. Od novinek si samospráva města slibuje podstatně větší množství vytříděných odpadu a intenzivnější zapojení občanů Lysé.

Lysá nad Labem

Město chce odpadové hospodářství rozvíjet dále. „Proměna odpadového hospodářství je pro Lysou nad Labem velmi důležitá. Prostřednictvím novinek chceme dosáhnout i vyššího zapojení občanů. Ti tak budou moci získat výhody, pokud budou efektivně třídit. Nakládání s odpady proto bude účelnější a zároveň budeme – díky novému evidenčnímu systému – lépe připraveni i na novou přísnější odpadovou legislativu,“ vysvětluje Jana Kunrtová z odboru správy majetku města Lysá nad Labem.

Evidence jako komplexní řešení

Systém, který město Lysá nad Labem zavedlo, se jmenuje ECONIT a je součástí řešení společnosti JRK. Funguje jednoduše; jeho hardwarová část představuje nástroj na sběr dat – tedy mobilní terminál, který načítá QR kódy, a ta softwarová zase pracuje s daty. Technologie je přizpůsobená přesně na míru Lysé nad Labem.

O společnosti JRK Česká republika

Firma nabízí nápaditá řešení, jak zlepšit nakládání s odpady. Má tři hlavní poslání: zvýšení míry třídění, předcházení vzniku odpadu a snížení množství směsného komunálního odpadu. Aby toho dosáhla, tak nabízí komplexní partnerství a řešení na míru pro každou obec.

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství