Zpět na seznam článků

Na svozu odpadu mohou lidé ušetřit. Pokud budou třídit

Napsali o nás | 30.06.2020

Blížící se rapidní změny v nakládání se směsným komunálním odpadem v podobě zákazu skládkování nutí obce a jejich občany vybočit ze zavedeného režimu a mnohem více třídit odpad.

K tomu se snaží využít nejrůznější moderní technologie. V obci Hlásná Třebaň se podařilo kompletně přenastavit odpadové hospodářství a už nyní se dostavují výsledky v podobě snížení směsného odpadu. Podle starosty obce Tomáše Snopka je ještě stále co zlepšovat.

„Zavedený systém, kdy se směsný komunální odpad vyvážel na skládky, se blíží svému konci. I když to bude sice trvat ještě několik let, už nyní některé obce řeší otázku likvidace komunálního odpadu. První vlaštovky v podobě úspěšných projektů se ukazují již nyní, nicméně přede všemi je stále ještě dlouhá cesta. Už nyní se tak snaží vedení obcí donutit lidi mnohem více třídit odpad. Jednou z obcí, která se může komplexní změnou odpadového hospodářství pochlubit je obec Hlásná Třebaň. Jednou ze zásadních změn pak bylo zavedení evidenčního systému. „Ten umí s pomocí mobilních terminálů načítat protřednictvím QR kódů. Díky tomu samospráva přesně ví, co pytle či popelnice s odpadem obsahují,“ sdělil Filip Poštulka, mediální zástupce firmy JRK zabývající se otázkou řešení odpadu.

Zprávu, která se věnuje příkladům Hlásné Třebani a tomu, jak ušetřit, najdete zde:

  • Berounský deník

https://berounsky.denik.cz/zpravy_region/na-svozu-odpadu-mohou-lide-usetrit-pokud-budou-tridit-20200627.html

 

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství