Zpět na seznam článků

Na Vyškovsku začali třídit kuchyňský odpad, míří do bioplynové stanice

Napsali o nás | 14.11.2022

Ve Vyškově a Bučovicích začali lidé letos v první polovině roku třídit kuchyňský odpad a začátkem listopadu začali třídit i obyvatelé Slavkova u Brna a Ivanovic na Hané. Cílem je, aby tento energeticky využitelný odpad nekončil na skládce, uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel odpadové společnosti Respono Milan Černošek. Kuchyňský odpad se vozí do vyškovské bioplynové stanice a slouží k výrobě tepla a elektřiny. 

Kuchyňský odpad se v těchto městech začal třídit vedle bioodpadu, tedy například posekané trávy či dalšího zahradního odpadu. Do nádob na kuchyňský odpad mohou lidé vyhazovat i živočišné zbytky, jako jsou zbytky jídel (i vařených), pečivo, těstoviny, menší kosti, syrové maso a ryby, prošlé potraviny i rostlinné zbytky. Do kuchyňského odpadu nepatří oleje a tuky.

Tento krok společnosti Respono ve spolupráci s firmou JRK a s obcemi je dalším v řadě, který snižuje množství netříděného komunálního odpadu. Přináší na jedné straně úspory za ukládání komunálního odpadu, na druhé straně zvyšuje příjmy díky energetickému využití.

Online média

 

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství