Zpět na seznam článků

Nejlepší odpad? Žádný odpad. České JRK mění podobu odpadového hospodářství v Česku i v zahraničí

Napsali o nás | 22.03.2021

Tři absolventi vysoké školy se před devíti lety rozhodli působit v takové oblasti, která bude nejenom dávat smysl, ale především přinese pozitivní ekologický dopad.O to se v současnosti stará padesátičlenný tým, který působí nejenom v tuzemsku, ale i v sousedním Slovensku. Propojením byznysu a ekologie vznikla společnost JRK, která si vytyčila ambiciózní cíl – zlepšit odpadové hospodářství v České republice.

JRK meneodpadu.cz

„Bylo nám jasné, že pokud chceme něco změnit, musíme o tom přesvědčit i ostatní, tedy ty, kteří o změnách rozhodují. Od začátku tak klademe především důraz na spolupráci se samosprávami měst a obcí,“ říká ředitel společnosti Robin Dufek.

Nejlepší způsob, jak přistupovat k odpadům, je předcházet jejich vzniku. Když už však odpad vznikne, je důležité jej řádně vytřídit. Dle nařízení Evropské unie musí míra recyklace v České republice dosáhnout v roce 2035 65 %, a proto je nezbytné začít odpady řešit již nyní. Nejefektivnější cestou, jak toho dosáhnout, je spolupráce s obcemi a městy a následné navázání partnerství v rámci odpadového hospodářství.

Zprávu, která se věnuje JRK, najdete zde:

  • Trend Watcher

https://trendwatcher.cz/business/nejlepsi-odpad-zadny-odpad-ceske-jrk-meni-podobu-odpadoveho-hospodarstvi-v-cesku-i-v-zahranici/

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství