Zpět na seznam článků

Odpadové hospodářství v Horoměřicích zažívá revoluci

Napsali o nás | 30.08.2022

Obec Horoměřice zavádí nový systém sběru odpadu. Měl by snížit množství odpadků a podpořit odpovědnost za správné třídění. Vesnice bude mít také poměrně detailní přehled o tom, co lidé vyhodí.

Novou technologii v třídění odpadu zavádí středočeská obec Horoměřice. Každé domácnosti bylo od podzimu roku 2021 postupně přiřazeno několik odpadových kartiček a QR kód. Pomocí získaných dat tak bude možné zjistit, kdo jaký odpad vyhazuje, jak často tak činí a kolik odpadu daná domácnost má.

Kromě směsného odpadu, na jehož omezení se nový systém zaměřuje nejvíce, se odpadové karty budou využívat i na tříděný odpad a sběrný dvůr. Cílem je donutit domácnosti, aby ke třídění přistupovaly zodpovědněji a ideálně i snížily množství směsného odpadu.

Na tříděný odpad domácnosti v Horoměřicích dostaly zatím celkem 1 300 nádob, které jsou v systému zaregistrované a dají se přiřadit k jednotlivým domácnostem. Stejně funguje i karta do sběrného dvoru, která rovněž eviduje, kolik a jaký odpad domácnost vyhazuje a jak často tak činí.

„Věříme, že díky těmto novinkám bude obec také lépe připravena na novou odpadovou legislativu,“ informoval o neobvyklém projektu místostarosta obce Ivan Král.

Zprávy, které se věnují partnerství JRK a Horoměřic, najdete zde:

Online média

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství