Zpět na seznam článků

Ostravice mění své odpadové hospodářství

Napsali o nás | 24.09.2021

V turisticky oblíbené obci na Frýdecko-Místecku kompletně promění hospodaření s odpady. V Ostravici například zavádí vyspělý evidenční systém, který zde umožní zohlednit objem vyprodukovaných odpadů, spouštějí sběr odpadů dům od domu či rozdávají domácnostem sběrné nádoby. Obec se tak stává jedním z lídrů odpadového hospodářství na severu Moravy.

„V rámci proměny obec zavádí vyspělý evidenční systém a od začátku září tu začíná fungovat evidenční systém pro plasty na základě QR kódu. Ty jsou v Ostravici nově již na černých popelnicích pro komunální odpad, nyní přibudou i na těch žlutých. Město tak může přesně sledovat množství vytříděného směsného odpadu i plastu a tomu přizpůsobit frekvenci sběrů.

Zdejších zhruba 2000 domácností dostalo kartičku s přiřazeným QR kódem a když občané přinesou do sběrného dvoru odpad, obsluha ho zváží, naskenuje kartičku a kód přiřazený danému odpadu. Dvě pípnutí terminálu přinesou všechny podstatné informace – kdo a kdy jaký odpad donesl a kolik ho bylo. Systém také zjednodušuje administrativu a zrychluje provoz sběrného dvora.

Zprávy, které se věnují partnerství JRK a Ostravice, najdete zde

  • Frýdecko-místecký a třinecký deník

https://fm.denik.cz/zpravy_region/ostravice-meni-sve-odpadove-hospodarstvi-20210831.html

  •  Komunální ekologie

https://www.komunalniekologie.cz/info/ostravice-pristupuje-k-zasadni-promene-odpadoveho-hospodarstvi

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství