Zpět na seznam článků

Praha startuje kontaktní kampaň mezi občany ohledně třídění bioodpadů

Napsali o nás | 08.07.2022

Pilotní projekt třídění bioodpadu v Praze je důležitou součástí odpadového hospodářství hlavního města. Právě bioodpad tvoří podstatnou část směsného komunálního odpadu, ale málokdy se správně vytřídí.

Proto končí v černé popelnici, odkud zbytečně putuje na skládku. Tomu takový přístup zamezí. Občané si totiž můžou bezplatně zažádat o biopopelnici. Kvalitní vytřídění bioodpadů se Praze vyplatí. Metropole díky tomu vytřídí a zrecykluje více odpadu, a tak se přiblíží splnění recyklačních cílů.

Základem úspěchu třídění bioodpadů, je vstřícný přístup obyvatel Prahy. Je zásadní, aby takový odpad třídili důkladně. Bez jejich informovanosti by to nešlo. Součástí zavádění projektu na třídění bioodpadů je proto kontaktní informační kampaň mezi občany, která vysvětluje a upozorňuje, proč je důležité tímto způsobem odpad třídit. V rámci kampaně odborníci navštívili domácnosti v různých městských částech. A Pražané také dostali jménem pražského magistrátu a Pražských služeb – jako poděkování – speciální látkovou tašku. Ta pomáhá předcházet vzniku odpadu.

Zprávy, které se věnují spolupráci JRK a hlavního města Prahy, naleznete zde:

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství