Zpět na seznam článků

Přesedlejte na EKO praní

Rady a tipy | 01.08.2016

Produkty ekologického praní jsou bez množství chemických látek a tak snižují nepříjemný dopad na přírodu a člověka. Proč přesedlat na eko praní?

Praní prádla v domácnostech je běžnou záležitostí. S cílem získat co nejčistší a nejvoňavější oblečení, používáme chemikálie, které nejsou šetrné ani k pokožce, ani k prádlu, nemluvě o jejich negativním dopadu na přírodu. Pro ty, kterým na jejich okolí záleží, je zde vhodná nechemická alternativa v podobě EKO praní.

Proč přesedlat na eko praní?

Produkty ekologického praní jsou bez: fosfátů, ropných derivátů, chloru, syntetické parfemace, barviv, enzymů, odpěňovač, optických rozjasňovacích látek a plnidel, bez chlóru. Eko praní přináší možnost snížit množství chemických látek a tak snížit nepříjemný dopad na přírodu a člověka. Chemické látky totiž ničí i užitečné bakterie, které napomáhají rozkladu odpadu v kanalizaci.

eko pranie (1)

INSPIRUJTE SE: Eko praní – ucelený systém s příznivým výsledkem. Jak správně postupovat?

Každý z nás se tak může podílet na zlepšení světa, a to jednoduchou výměnou chemických prostředků za prostředky ekologické. Přidejte se k nám a podpořte myšlenku PRO MÉNĚ ODPADU pro naše děti a budoucí generace.

 

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství