Zpět na seznam článků

Systém evidence odpadů v Hlásné Třebani uspěl v soutěži Zlatý erb

Příklady z praxe | 08.02.2019

Hlásná Třebaň hlásí výrazný úspěch v soutěži Zlatý erb. S jednou z nejlepších elektronických služeb pro občany, kterou je chytrý systém evidence odpadů ECONIT.

Jednu z nejlepších elektronických služeb pro občany má obec Hlásná Třebaň. Ta výrazně uspěla v soutěži Zlatý erb s chytrým systémem evidence odpadů ECONIT.

V silné konkurenci získala Hlásná Třebaň druhé místo v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba. „Velmi nás těší, že porotci ocenili právě službu, která výrazně pomáhá ke snižování odpadů v obci,“ uvádí místostarosta Hlásné Třebaně Vnislav Konvalinka a dodává: „ocenění je pro nás důkazem, že jsme se v případě odpadového hospodářství vydali správným směrem.“

V Hlásné Třebani byl chytrý systém elektronické evidence odpadů ECONIT spuštěn v dubnu roku 2018. Společně s tím obec zavedla pohodlný systém sběru tříděného odpadu dům od domu. Občané pravidelně získávají na obecním úřadě zdarma pytle a etikety s QR kódy, které obsahují informaci o dané domácnosti a druhu odpadu. Tyto kódy pak lepí na pytle s tříděným odpadem. V obci se třídí zvlášť do pytlů papír, plast a sklo, které se sváží pravidelně každých 14 dní. Systém v obci výrazně zvýšil vytříděnost odpadů a Hlásná Třebaň díky tomu ušetřila.

Starosta obce Hlásná Třebaň Ing. Tomáš Snopek a místostarosta Ing. Vnislav Konvalinka společně se zastupitelem společnosti JRK Česká republika Ing. Tomášem Aulickým přebírají cenu Zlatý erb za ECONIT.

O soutěži Zlatý Erb: Je soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Dvacátého prvního ročníku soutěže Zlatý erb se aktivně zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos opět zapojilo všech 14 krajů České republiky.

Jak funguje ECONIT se dozvíte ZDE.

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství