Zpět na seznam článků

V Příboře prohledali odpad z popelnic, moc radosti to nepřineslo 

Napsali o nás | 25.05.2023

Co vše lze najít v popelnici, takové motto měla akce, kterou v pátek 21. dubna v místním parku organizovalo město Příbor.  

Už od rána se tam pohybovaly desítkydětív doprovoduučitelek. Páteční program měl motivovatdětike třídění odpadu. A to už od školek. „Když více třídíme, nemusí se pak zvyšovat poplatek za odpad. Pokud ale nebudeme pořádně třídit, promítne se to v objemu uskladněného odpadu – jedná se hlavně o směsný komunální odpad,“ nastínil příborskýmístostarostaBohuslavMajer. „Snažíme se takdětimotivovat a vysvětlovat jim, že to zároveň šetří přírodu, klima regionu a podobně,“ dodal.  

Některédětisi ze stojánku mohly vzít hrníčky dovezené z příborskéhoReUsecentra a přejít si k vozíku s hlínou. Tam jimzaměstnancitechnických služeb pomohli zasadit semínka koukolu, prorostlíku, náprstníku nebo třeba ostrožky. U dalšího stánku seholkyakluciučili poznávat ptáky, u jiného zase to, kam který odpad patří. 

Dita Kalužová z odboru životního prostředí příborského městského úřadu připomněla, že akce se koná ke Dni Země a účastní se jídětiz příborských škol a školek. „Pozvali jsme zástupce projektu LifeCoala, kteří se snaží o to, aby prostředí ve městě bylo dlouhodobě udržitelné. Zjišťují, kde je problém a kam by se to mohlo posunout,“ uvedla pro Deník Dita Kalužová.  

Zprávy, které se věnují spolupráci JRK a města Příbor, najdete zde:

Online média

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství