Zpět na seznam článků

Vykročte do nového roku s chytrou evidenci odpadů ECONIT

Rady a tipy | 29.11.2017

Začněte s novoročními předsevzetími v odpadovém hospodářství již v prosinci a získejte chytrou evidenci odpadů.

Začněte s novoročními předsevzetími v odpadovém hospodářství již v prosinci a získejte chytrou evidenci odpadů ECONIT. Zapojte se do projektu Obec na cestě k minimálnímu odpadu (PAYT 2018) , který jsme pro Vás připravili ve spolupráci s Institutem cirkulární ekonomiky a staňte se progresivní obcí.

Projekt Obce na cestě k minimálními odpadu (PAYT 2018) bude spuštěn v 10 vybraných obcích již od ledna 2018 a potrvá celý rok. Během tohoto období projdou zapojeny obce analýzami odpadového hodpodářství,  zavedením evidenčního systému, rozsáhlou vzdělávací kampaní a pravideným monitoringem dosažených výsledků.

Denně řešíme to, jaké nástroje jsou pro samosprávy nejefektivnější při jejich snaze optimalizovat vlastní odpadové hospodářství. V našich hlavách vznikla myšlenka vytvořit projekt, který bude komplexním návodem na to, jak postupovat při cestě vedoucí k minimální produkci odpadu. Vycházeli jsme zejména z našich zkušeností, které nám napovídaly co se v praxi osvědčilo. Dali jsme hlavy dohromady a už dnes oslovujeme obce s nabídkou zapojení do projektu. Na konci naší společné cesty se chceme těšit s toho, že se nám v 10 obcích podařilo zefektivněním sytému snížit množství vyprodukovaného odpadu a zvýšit míru třídění. Tak abychom inspirovali i ostatní obce,“ uvedla Soňa Jonášová z INCIEN.

 

Projekt do Vaší obce přinese kvalitní systém evidence množství produkovaného odpadu ECONIT. Na zákládě toho získate reálné informace a můžete nastavit opatření na efektivní vynakládání prostředků či lepší frekvenci svozu odpadu.

Otázkou zvýšení třídění odpadu a jeho analýzou se zabývá stále více obcí. Obce by potřebovaly jednoduché řešení, které by bylo rychlé a efektivní jak pro obec, tak i její občany. Naším cílem v tomto projektu je překlopit zastaralý systém odpadového hospodářství na systém moderní a funkční. Takový, který podá obci reálný obraz o stavu jejich odpadů a naučí občany zacházet s vlastními odpady zodpovědně. A to tak, aby je doslova bavilo sledovat vlastní produkci odpadu a aby pro ně bylo třídění odpadů pohodlné. A to vše s cílem zvýšení míry třídění a snížení skládkování.“ ze skuseností uvádí náš obchodní řiditel Robin Dufek.

Součástí projektu je komplexní osvěta obyvatelstva, která zahrnuje tvorbu podpůrné kampaně, osvětové a marketingové materiály během celého roku. Připravíme pro Vás vzdělávací komplex pro vedoucího manažera projektu, ale i semináře na podporu obecného povědomí obyvatel v obci.

ECONIT je chytrý nástroj, pomocí kterého můžete ve své obci postupně implementovat motivační systém pro obyvatele – plať za to, co vyhodíš PAYT. Adresný systém pomůže zvýšit motivovanost a odpovědnost obyvatel za své odpady.

Zapojte se do projektu již dnes  přes formulář na www.chytreodpady.cz (Kontakt) a poskytneme Vám bližší informace o projektu. Přihlásit se můžete přes přihlašovací formulář nejpozději do 05. 12. 2017.

Projekt je určen pro 10 obcí o velikosti 1000 – 5000 obyvatel.

Co bude následovat:

Začátek realizace projektu: 01. 01. 2018

Absolvování úvodního semináře: 11. 01. 2018

Projekt zabezpečuje Institut Cirkulární Ekonomiky, z.ú. ve spolupráci s firmou JRK BioWaste Management s.r.o.

 

 

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství