Časopis ODPADY: Služby města Pardubic pomáhají školám řešit gastroodpady

10.04.2018

Časopis ODPADY publikoval velice zajímavý článek, o tom jak Pardubické školy zpracovávají gastroodpad v elektrických kompostérech GREENGOOD:

Ředitel Služeb města Pardubic – Odpady a.s. (SmP) Ing Jiří Strouhal se rozhodl pro moderní technologii, která je v souladu s legislativou a usnadní práci s hygienizací kuchyňských zbytků.

Více informací o kompostérech GREENGOOD najdete ZDE.

První etapa instalace elektrických kompostérů do jedenácti pardubických škol probíhala v Prosinci 2017. Doposud byla tato školská zařízení zavázána ke svozu gastroodpadu certifikovanou svozovou společností. Avšak tento svoz byl nákladný a zároveň tak přicházeli o odpad, který by se velmi jednoduše mohl stát zdrojem.

Elektrický kompostér GREENGOOD jim přinesl jiný pohled na gastroodpad a také zásadní změnu ve zpracovávání, které probíhá přímo na místě. Elektrické kompostéry jsou totiž nejen ekologickou variantou, ale navíc pomáhají producentům gastroodpadu snižovat náklady z rostoucích cen za svoz.

Ing. Jiří Strouhal, ředitel SmP – Odpady a.s. chtěl pro Pardubické školy inovativní řešení, které by bylo ekologické a zároveň by řešilo i nezbytnou legislativu. Proto se rozhodl zavést do škol elektrické kompostéry.

Celý článek z časopisu ODPADY najdete ZDE.

Předchozí článek Další článek
Zavřít video