Zpět na seznam článků

CÍRKULÁRNÍ EKONOMIKA- JRK u kulatého stolu Hospodářských novin

Ze života JRK | 14.11.2018

Pro JRK je cirkulární ekonomika poslání, kdy věříme, že dokážeme zlepšit svět kolem nás.

V polovině října jsme byli přizvání ke kulatému stolu pořádaného Hospodářskými novinami na téma Cirkulární ekonomika. Za naši společnost se této diskuze účastnil náš jednatel Mojmír Jiříkovský.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z KULATÉHO STOLU ZDE

Proč se JRK Česká republika vlastně angažuje v cirkulární ekonomice?

Slovo poslání se nadužívá a ztrácí původní význam. U nás to tak není – cirkulární ekonomika je pro společnost JRK opravdu posláním, kdy věříme, že můžeme přispět ke zlepšení světa kolem nás. Například umíme motivovat občany, aby lépe třídili, nebo pomáháme s lepší informovaností domácností ohledně možností třídění a využívání odpadů.

Pomocí evidenčního systému ECONIT zvyšujeme v obcích množství vytříděného odpadu, který lze znovu použít.

PODÍVEJTE SE NA TO JAK FUNGUJE ECONIT ZDE

 

Těší nás, že náš přístup oceňují jak zastupitelé, tak i občané. A co je také podstatné; tím, že zavádíme cirkulární ekonomiku do komunální oblasti, šetříme městům a obcím peníze.

Díky našim zkušenostem a inovativní výrobě můžeme v rámci v cirkulární ekonomiky, jako jedni z mála, nabízet komplexní řešení. Kromě toho, že zastřešujeme hospodaření s odpady v obcích, tak samozřejmě i dodáváme produkty z recyklovaných materiálu. Ty pak využívají města a obce – jde například o kompostéry, sběrné nádoby či vybavení sběrných dvorů.

 

Když vidíme, že se nám podařilo podpořit cirkulární ekonomiku u téměř 500 obcí a motivovat tak půlmilionu lidí k lepšímu třídění, naplňuje nás to nadšením. Právě proto se v cirkulární ekonomice angažujeme.

 

VÍCE INFORMACÍ O KULATÉM STOLU NAJDETE ZDE

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství