Zpět na seznam článků

Distribuce setů na třídění kuchyňského odpadu proběhla na jedničku

Příklady z praxe | 29.03.2022

V popelnicích na SKO najdeme až 31 % bioodpadu. Dvě třetiny bioodpadu tvoří kuchyňský odpad. Kdyby se ale správně vytřídil, vznikla by z něj cenná surovina na výrobu elektrické energie, tepla nebo kvalitního kompostu, a samosprávám by se výrazně snížily náklady spojené se skládkováním. 

třídění kuchyňského odpadu

Svozová společnost RESPONO a.s. to ví, proto ve Vyškově a Bučovicích ve spolupráci s JRK odstartovala pilotní projekt sběru kuchyňských odpadů z domácností ve vybraných lokalitách. Těsně před samotným spuštěním projektu jsme vyrazili do terénu, abychom občanům předali speciální set na třídění kuchyňského odpadu.

Při distribuci se ukázalo, že perfektně zafungovala informační kampaň, která šířila osvětu o tom, proč je třídění tohoto odpadu důležité a jaké výhody to všem přináší. Občané o nás věděli, v předem určený čas na nás už čekali a své sety si přebírali s nadšením. Během společných rozhovorů jsme zjistili, že je k třídění kuchyňského odpadu motivuje ochrana životního prostředí.

Nakonec jsme sadou na třídění kuchyňského odpadu vybavili více než 600 domácností, které se chtějí zapojit do nového systému třídění. Zájem ze strany občanů nám proto opět potvrdil, že při zavádění změn je důležité nejen zvolit správné nástroje. Ale také mezi občany šířit osvětu a podstatné informace.

Chcete také třídit kuchyňský odpad ve vaší samosprávě? Ozvěte se regionálnímu manažerovi pro váš kraj a domluvte si schůzku.

 

 

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství