Zpět na seznam článků

ECONIT součástí Letní ekologické akademie

Ze života JRK | 31.07.2017

V sobotu (22.7.2017) náš kolega Petr prezentoval naše Inovativní technologie pro třídění a předcházení odpadů (Chytrý systém evidence odpadů ECONIT: Jednoduchá, chytrá evidence odpadů z domácností

Zúčastnili jsme se Letní ekologické akademie (Divoká Šárka 2017). V sobotu (22.7.2017) náš kolega Petr prezentoval naše Inovativní technologie pro třídění a předcházení odpadů (Chytrý systém evidence odpadů ECONIT: Jednoduchá, chytrá evidence odpadů z domácností, kterou může město či obec využít i k zavedení motivačního systému pro ty domácnosti, které se rozhodnou poctivě třídit a předcházet vzniku odpadů, ve světě známém jako PAYT systém “Plať za to, co vyhodíš” www.chytreodpady.cz).

letni ekologicka akademie jrk

Letní ekologická akademie v Divoké Šárce je projektem ekologické platformy Zvonečník a Masarykovy demokratické akademie. Má diskusní, vzdělávací a oddychový program. Nabízí prostor pro reflexi různých úrovní politiky, vystoupení různých osobností, odborníků a politiků, směřuje k věcným debatám a možnosti poznat se blíže mezi sebou. Ročník 2017 byl zaměřen také na mezinárodní spolupráci a zkušenosti.

Děkujeme organizátorům za prostor a možnost informovat (nejen) nadšence pro ekologii o tom, jak můžeme efektivně a zdravě předcházet vzniku odpadů.

Foto z letní ekoakademie 2017 naleznete ZDE

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství