Zpět na seznam článků

Funkční systém evidence odpadů ECONIT pomáhá obcím k překvapivě rychlým výsledkům

Příklady z praxe | 30.06.2017

Otázka zvyšování míry třídění je v obcích a městech horkým tématem. Stále více z nich zavádí do praxe různé motivační systémy pro občany.

 

Otázka zvyšování míry třídění je v obcích a městech horkým tématem. Stále více z nich zavádí do praxe různé motivační systémy pro občany. Ty jim mají usnadnit cestu k poklesu podílu komunálních odpadů. Správně nastavený bonusový systém může obyvatele totiž snadno naučit hospodařit i s takovou komoditou, jakou jsou odpady.

Cílem chytrých systémů je zejména přehledná evidence odpadů z domácností a motivace občanů k vyššímu třídění. Jedním z nich je i ECONIT. Ten se rychle etabloval na trhu a po krátké době dosahuje skvělých měřitelných výsledků.

(R)EVOLUCE ODPADŮ V PROSTŘEDNÍ BEČVĚ

Obec Prostřední Bečva se může chlubit tím, že třídí mnohem více odpadu. Obec ležící v okrese Vsetín dosáhla prvních výsledků od zavedení chytrého evidenčního systému odpadů ECONIT. Po čtyřech měsících od jeho spuštění se enormně zvýšilo množství vytříděných složek odpadu v obci a došlo k poklesu směsného komunálního odpadu. Sarosta Ing. Radim Gálik je z výsledků prvních měření upřímně potěšen.

KAŽDÝ MĚSÍC SE POČÍTÁ

Přestože byl systém ECONIT zaveden v obci teprve před čtvrt rokem a leden byl… Pokračovat ve čtení ZDE

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství