Zpět na seznam článků

JRK pomáhá srdcem

Ze života JRK | 24.02.2023

Firma JRK dlouhodobě v různých formách podporuje dobročinnost. Současně dává také příležitost zaměstnancům, aby i oni ukázali na místa, kde vnímají potřebu pomáhat.

V rámci charitativní akce JRK Srdcovka může každý zaměstnanec nominovat projekty, které pomohou společnosti, určité komunitě nebo planetě. Porota, kterou tvoří vedení společnosti, pak pečlivě projde všechny návrhy a vybere ty s největším pozitivním dopadem. V minulém roce tak pomohla s realizací tří dobročinných projektů.

Hmyz, ptáci a co nám chutná

Pozitivní vztah k přírodě si díky JRK budují i žáci ze ZŠ a MŠ v Hati (okres Opava). Společnost finančně podpořila pořízení vyvýšených záhonů a nákup materiálu na hmyzí hotely a ptačí budky. Starší žáci základní školy si poté v rámci výuky hmyzí hotely i ptačí budky sami vyrobili, ti mladší se zapojili do osazování záhonů. Hmyzí hotely se staly útočištěm drobného hmyzu, kterého v přírodě stále ubývá. Ptačí budky umožňují žákům sledovat chování ptáků. Vypěstované bylinky a zeleninu žáci využijí v hodinách vaření.

Učíme se venku

Podporu si zaslouží nejen naši rodiče a prarodiče, ale i děti. V rámci projektu „Učíme se venku“ společnost JRK přispěla na výstavbu venkovní „zelené učebny“ na ZŠ a MŠ v Dolní Lutyni (okres Karviná). V učebně probíhá praktická výuka přírodovědných předmětů i pracovních činností, a také se stala zázemím pro odpolední družinu. Žáci jsou tak v kontaktu s přírodou a učí se s k ní chovat s úctou už od útlého věku.

Důstojný život pro nemocné

Představitelé hospice Anežky České v Červeném Kostelci v okrese Náchod jsou přesvědčeni, že život v jakékoliv podobě je vzácným darem, a tak si ho musíme vážit a chránit ho. Zaměstnanci při péči o nevyléčitelně nemocné dělají maximum pro to, aby naplnili jejich potřeby a zajistili jim důstojný život. JRK si velmi váží jejich práce, a proto jako poděkování finančně podpořila opravu hospice.

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství