Zpět na seznam článků

JRK u kulatého stolu Hospodářských novin

Ze života JRK | 03.12.2018

Hospodářskými novinami jsme byli přizváni ke kulatému stolu k diskuzi na téma Cirkulární ekonomika.

V říjnu jsme byli přizvání ke kulatému stolu pořádaného Hospodářskými novinami. Téma bylo tentokrát Cirkulární ekonomika. Naši společnost v této diskuzi reprezentoval náš jednatel Mojmír Jiříkovský.

Video z kulatého stolu najdete ZDE. 

Proč se JRK Česká republika angažuje v cirkulární ekonomice?

Slovo poslání se nadužívá a ztrácí původní význam. U JRK to tak není – cirkulární ekonomika je pro společnost opravdu posláním, kdy věříme, že můžeme přispět ke zlepšení světa kolem nás. Například umíme motivovat občany, aby lépe třídili, nebo pomáháme s lepší informovaností domácností ohledně možností třídění a využívání odpadů.

Například pomocí evidenčního systému ECONIT zvyšujeme v obcích množství vytříděného odpadu, který lze znovu použít.

V Prostřední Bečvě je starosta Radim Gálik velice spokojený. Za rok ušetřili na odpadech díky ECONITu 334 000 Kč!

Podívejte se, jak funguje ECONIT, ZDE.

 

Těší nás, že náš přístup oceňují jak zastupitelé, tak i občané. A co je také podstatné, tím, že zavádíme cirkulární ekonomiku do komunální oblasti, šetříme městům a obcím peníze.

Díky našim zkušenostem a inovativní výrobě můžeme v rámci v cirkulární ekonomiky, jako jedni z mála, nabízet komplexní řešení. Kromě toho, že zastřešujeme hospodaření s odpady v obcích, tak samozřejmě i dodáváme produkty z recyklovaných materiálu. Ty pak využívají města a obce – jde například o kompostéry, sběrné nádoby či vybavení sběrných dvorů.

Když vidíme, že se nám podařilo podpořit cirkulární ekonomiku u téměř 500 obcí a motivovat tak půlmilionu lidí k lepšímu třídění, naplňuje nás to nadšením. Právě proto se v cirkulární ekonomice angažujeme.

 Více informací o kulatém stolu HN najdete ZDE.

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství