Zpět na seznam článků

Moderní elektrické kompostéry již pracují v 11 školách v Pardubicích

Příklady z praxe | 07.01.2018

Elektrický kompostér GreenGood GG02 jako moderní alternativu k drahému svozu kuchyňského odpadu bude využívat 11 vybraných škol a školek v Pardubicích a okolí.

V Pardubicích bude 11 vybraných škol a školek využívat Elektrické kompostéry GG02 jako moderní alternativu k drahému svozu kuchyňského odpadu. Ředitel Služeb města Pardubic – Odpady a. s., pan Ing. Jiří Strouhal se rozhodl pro moderní technologii, která je v souladu s legislativou a usnadní práci s hygienizací kuchyňských zbytků.

Služby města Pardubice – Odpady a.s. dosud odvážely veškerý gastroodpad ze školních kuchyní prostřednictvím hnědých nádob na bioodpad. Kompostéry GG02 zpracují gastroodpad přímo na místě. Jídelny tak ušetří peníze za odvoz a skladování gastroodpadu, který se v kompostéru za 24 hodin zredukuje až o 90 % a vznikne z něj kvalitní substrát. Ten mohou poté školy odevzdat v hnědých nádobách v daleko menším množství.

V první etapě projektu bylo pořízeno 11 elektrických kompostérů GG02, ze kterých se už těší v jídelnách pardubických mateřských škol. Věříme, že tato zařízení budou skvělými pomocníky a brzy budou naše „GGny“ ve všech školách. Pardubice jsou vynikajícím příkladem, jak moderně zpracovat gastroodpad na místě jeho vzniku a rychle a efektivně snížit jeho množství. Pomáhají tak  šířit myšlenku pro méně odpadu mezi obyvateli už od mateřské školky! ?

Více informací: Elektrické kompostéry GreenGood 
     
 Chcete elektrický kompostér pro Vaše zařízení? Kontaktujte nás  

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství