Zpět na seznam článků

Novinky z AIESEC Alumni: co se píše se o JRK

Ze života JRK | 31.07.2017

Na Politickém fóru OSN české firmy zastoupí inovativní odpadová firma našich alumni JRK BioWaste Management

Na Politickém fóru OSN české firmy zastoupí inovativní odpadová firma našich alumni JRK BioWaste Management

„Je nám ctí, že firma založená našimi alumni byla vybrána jako součást delegace na politickém fóru OSN v New Yorku (tzv. High-Level Political Forum – HLPF).

Delegace bude prezentovat naplňování Cílů udržitelného rozvoje a ministra životního prostředí Richarda Brabce doplní kromě Taťány Kuchařové i zástupce firmy JRK BioWaste Management, za kterou stojí naši alumni – Nina Oravcová (ex Ročiaková), Mojmír Jiřikovský a Marián Kobolka. Více se můžete dočíst v článku zde.

Politické fórum při OSN je zaměřeno na cíle udržitelného rozvoje a implementaci Agendy 2030 a jejích 17 Cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals, dále jen „SDGs“), v současnosti také velké téma pro AIESEC.

Nina, Mojco a Majo si konec konců za své aktivity vysloužili již ocenění AIESEC Alumni Excellence Award loni, které probírali na Žofínském plese. Více si můžete přečíst na konci tohto příspěvku.

JRK BioWaste Management je tým mladých lidí, který za sebou má viditelné výsledky v oblasti odpadového hospodářství. Tím, že spolupracuje přímo s obcemi, kterým inovativní řešení v rámci snižování směsného komunálního odpadu nabízí, přispívá společnost také k budování partnerství mezi samosprávami a soukromými subjekty, které se řídí principy společenské odpovědnosti.“

ZDROJ: AIESEC Alumni Česká republika Newsletter

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství