Zpět na seznam článků

Obce a města dostanou balíček první pomoci pro boj s virem COVID

Ze života JRK | 02.04.2020

Podpořit starosty a zastupitele ve složité době se rozhodla společnost JRK – partner měst a obcí pro komplexní řešení odpadového hospodářství. Balíček první pomoci obsahuje deset ručně šitých roušek z bavlněného plátna, dvě balení dezinfekčního gelu a tři kusy jednorázových bambusových kapesníčků. Pomoc pro 55 obcí  Balíček bude distribuován starostům a zastupitelům do pětapadesáti obcí. . . .

Podpořit starosty a zastupitele ve složité době se rozhodla společnost JRK – partner měst a obcí pro komplexní řešení odpadového hospodářství. Balíček první pomoci obsahuje deset ručně šitých roušek z bavlněného plátna, dvě balení dezinfekčního gelu a tři kusy jednorázových bambusových kapesníčků.

Pomoc pro 55 obcí 

Balíček bude distribuován starostům a zastupitelům do pětapadesáti obcí. Roušky z bavlněného plátna lze použít, při dodržení základních hygienických postupů, vícekrát. Dodávka roušek a kapesníčků vychází ze zásad Pro méně odpadu, které ukazují, jak omezit odpady. V případě dezinfekčních gelů, jde o praktické balení s pumpičkou. To lze znovu doplňovat.

Alespoň drobná pomoc

„Je nám jasné, že tento balíček nevyřeší nejpalčivější problémy, které samosprávy v současnosti trápí, ale doufáme, že zastupitelům alespoň trochu v současné tíživé situaci pomůžou,“ vysvětluje ředitel společnosti JRK  Robin Dufek a doplňuje: „a trochu užitečné by snad mohly být i možné tipy pro města a obce, jak v této situaci nakládat s odpady www.meneodpadu.cz/jak-nakladat-s-odpadem-v-dobe-koronaviru

02

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství