Zpět na seznam článků

ODPAD ZDROJEM 2017

Ze světa odpadů | 20.12.2016

Hlavní témata konference: odpady, energie, voda a stavby. Efektivní nakládání s odpady, úspory rozpočtu, práce s občany, odpady jako zdroj (i finanční).

Institut Cirkulární Ekonomiky, z. ú. Vás zve na druhý ročník konference ODPAD ZDROJEM 2017 aneb jak efektivně zavádět oběhové hospodářství na komunální úrovni, která se bude konat 30. – 31. března 2017 v prostorách Fabrika hotelu v Humpolci.

Představte si obec, která hospodaří takovým způsobem, že jí odpady přináší zdroje a je energeticky soběstačná. Občas stačí malé kroky, být otevřený inovativním řešením, nechat se inspirovat příklady dobré praxe a být ochoten přijmout změnu. Spousta inspirativních příkladů je již k dispozici.

První ročník konference ODPAD ZDROJEM byl zaměřen na efektivní nakládání s odpady v obci, které prospívá obecnímu rozpočtu, obyvatelům i životnímu prostředí. Tentokrát se konference podíva na obce komplexně a nabídne řešení pro soběstačnost a efektivní fungování obcí a měst ve čtyřech základních oblastech: ODPADY, ENERGIE, VODA a STAVBY.

REGISTRACE ZDE

 

odpad-zdrojem-2017

 

ODPADY

 

Efektivní nakládání s odpady, úspory rozpočtu, práce s občany, odpady jako zdroj (i finanční).

ENERGIE

 

Úspory energie, soběstačnost v energetické produkci a vytváření systémů udržitelné produkce i spotřeby energie.

VODA

 

Úspory vody na úrovni samospráv i domácností, čerpání finanční podpory, propojení problematiky odpadů a vody.

STAVBY

 

Budování nových komunikací, výstavba budov či různých technologických zařízení, využití stavebních odpadů či uplatnění kriterií oběhového hospodářství ve výběrových řízeních.

Pro všechna témata budou představeny i modely efektivního financování kombinující vlastní a cizí kapitálové zdroje včetně dotačních možností v období roku 2017.

 

Komu je konference určena?

 

Konference je určena všem zástupcům samospráv (starostům či vedoucím pracovníkům odboru životního prostředí, příp. technických služeb), zástupcům asociací samospráv a asociací v oblasti staveb, nakládání s odpadem, vodou či energií. Na konferenci můžete potkat také zástupce vlády, kontrolních orgánů, firem i neziskových organizací, kteří se podělí o své zkušenosti z praxe.

 

Jaké jsou účastnické poplatky?

 

Registrace na oba dny konference (30. – 31. 3. 2017):

Zvýhodněná cena při registraci do 31. 12. 2016 ……………………… 2800 Kč

Cena při registraci od 1. 1. 2017 do 28. 2. 2017 ………………………. 3200 Kč

Cena při registraci od 1. 3. 2017 ……………………………………………… 3400 Kč

Registrace pouze na jeden den konference:

30. 3. 2017 (limitovaný počet míst) …………………………………………. 2000 Kč

31. 3. 2017 (limitovaný počet míst) …………………………………………. 1800 Kč

Cena zahrnuje workshopy, exkurze, program konference, obědy a občerstvení ve dnech, pro něž se účastník registruje. Cena nezahrnuje ubytování, které si účastníci zajišťují zvlášť.

Více o konferenci ZDE

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství