Aktuality

Vydejte se s námi na exkurzi do Itálie a odhalte tajemství 90% úrovně třídění

Zveme vás na exkurzi do Itálie za evropskými lídry v odpadovém hospodářství. Svozová společnost Contarina SpA dosáhla ve svých 49 obcích 90% úrovně třídění a každý občan zde v průměru vyprodukuje pouze 40 kg směsného komunálního odpadu ročně. Nenechte si ujít jedinečnou šanci, podívat se na úspěšné odpadové hospodářství a zjistit, jak to může fungovat u vás.

Číst více
distribuce setů na třídění kuchyňského odpadu v Paskově

Paskov chce snížit náklady na odpadové hospodářství. Zavádí proto sběr kuchyňského odpadu

Po úspěšné výstavbě sběrného dvora zavádíme v Paskově (okres Frýdek-Místek) další změny. Na začátku února jsme spustili pilotní projekt na třídění kuchyňského odpadu. Město si od této změny slibuje snížení nákladů na odpadové hospodářství.

Číst více

Dotace na odpadové hospodářství: 500 milionů pro obce a města

31. ledna 2024 se otevírá příjem žádosti o dotaci v rámci 59. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Zažádejte včas i vy a získejte finance na projekty, které podpoří řešení na předcházení vzniku a třídění odpadu. Snáze tak splníte legislativní cíle nového zákona o odpadech.

Číst více
konference odpadové hospodářství měst a obcí v praxi

Prozradili jsme městům a obcím, jak získat kontrolu nad odpadovým hospodářstvím

Limity nového zákona o odpadech jsou přísné a samosprávy proto hledají řešení, jak se s nimi vypořádat. Odpovědi jim dala konference Odpadové hospodářství měst a obcí v praxi, kde jsme opět byli generálním partnerem.   

Číst více

Evropští experti na konferenci BIOodpady 2023 ukázali městům i obcím, jak naplno využít kuchyňský odpad

Bioodpad je cenná surovina, většinou ale končí na skládkách, protože mu společnost nevěnuje pozornost. To chceme změnit a ukázat, jaký potenciál se v něm skrývá. Proto jsme zorganizovali dvoudenní konferenci BIOodpady 2023 a pozvali 17 evropských expertů. Ti účastníkům prozradili, jaké možnosti se jim tříděním bioodpadu otevírají.

Číst více
konference odpadové hospodářství měst a obcí v praxi

Jak získat kontrolu nad odpady? To se dozvíte na konferenci Odpadové hospodářství měst a obcí v praxi

Inspirujte se úspěšnými příklady z praxe a zjistěte, jak se vypořádat s přísnými limity nového zákona o odpadech na konferenci Odpadové hospodářství měst v praxi. Čeká na vás nabitý program a my jako generální partner konference vás zveme na naše přednášky.

Číst více
news-tab-02-content
news-tab-03-content

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství