Zpět na seznam článků

Odpady a zdroje: Změny na místní úrovni vedou ke globálním výsledkům

Ze života JRK | 31.07.2017

Ze zkušeností naší firmy vyplývá, že spolupráce na místní úrovni, zapojení občanů a inovativních přístupů vede k nebývalým pokrokům. Změny na místní úrovni pak vedou ke globálním výsledkům, schopnost zemí lépe využívat zdroje je do budoucna zásadní

 „Ze zkušeností naší firmy vyplývá, že spolupráce na místní úrovni, zapojení občanů a inovativních přístupů vede k nebývalým pokrokům. Změny na místní úrovni pak vedou ke globálním výsledkům, schopnost zemí lépe využívat zdroje je do budoucna zásadní,“ uvedl v souvislosti s OSN náš kolega Robin Dufek.

Česká republika se v OSN představila jako země se skvělou budoucností

První místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec představil na půdě OSN v New Yorku 18. července 2017, jak Česká republika naplňuje 17 Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) a jak vnímá svoji budoucnost v roce 2030.

Svou vizi ČR zformulovala do dokumentu Česká republika 2030, který v dubnu tohoto roku schválila vláda. Dokument obsahuje podrobné vyhodnocení stavu v různých oblastech a rovněž srovnání s ostatními zeměmi.

„Při přípravě zprávy pro OSN o plnění SDGs jsme vyšli právě z tohoto dokumentu, protože hodnotí rozvoj Česka z dlouhodobé perspektivy, zachycuje naše silné i slabé stránky a umožňuje tak srovnání s ostatními zeměmi,“ řekla k národní zprávě Anna Kárníková, ředitelka Odboru pro udržitelný rozvoj Úřadu vlády ČR, který dokument připravil.

„Možnost představit na půdě OSN Českou republiku, život v ní a vizi naší budoucnosti je prestižní záležitostí. Můžeme být na leccos hrdí. Ve světovém srovnání stále patříme mezi špičku. Češi jsou v celé Evropské unii nejméně ohroženi chudobou. Máme stabilní systém veřejného školství a dostupnou zdravotní péči. I přes rostoucí ekonomiku se nám nezhoršuje životní prostředí. Daří se nám tak úspěšně oddělit kontinuální ekonomický růst od negativních environmentálních dopadů. Můžeme se též chlubit velmi nízkou nezaměstnaností, na uzdě se nám daří držet příjmové nerovnosti,“ vyjmenovává ministr Brabec silné stránky ČR. „To však neznamená, že nemáme, co zlepšovat. Alarmující je například…Pokračovat ve čtení článku ZDE

ZDROJ: Ministerstvo životního prostředí

 

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství