Zpět na seznam článků

OSCAR za inovativní řešení je náš

Ze života JRK | 01.12.2014

Získat cenu Zlatý mravenec za působení v oblasti odpadového hospodářství, je cosi jako dostat Oscara ve filmovém průmyslu.

Získat cenu Zlatý mravenec za působení v oblasti odpadového hospodářství je cosi jako dostat Oscara ve filmovém průmyslu. Ve čtvrtek 13. 11. 2014 organizátoři předali cenu již po deváté.

Ocenění Zlatého mravence i tentokrát získaly samosprávy, úspěšné firmy, organizace, ale i studenti, kteří přicházejí s inovativními nápady v oblasti odpadového hospodářství.

Cenu předali organizátoři vítězům v 5 kategoriích. V druhé kategorii – Inovativní řešení, putovalo cenné sklo právě nám. Generální ředitel naší společnosti, Radoslav Oliver Košík, při této příležitosti uvedl: „Jsem přesvědčen, že předcházení vzniku odpadů je budoucností odpadového hospodářství a zhodnocování kuchyňských a restauračních odpadů na kompost je jednou z jeho významných součástí. Heslem naší firmy je vrátit bioodpad zpět do života a toto je jeden ze způsobů, jak toho dosáhnout k užitku všech zúčastněných – zákazníků, majitelů restaurací, provozovatelů jídelen a hotelů, ale především přírody.“ Vítěze vybíral tým nezávislých odborníků z řady organizátorů a ocenil nejzajímavější řešení, technologie a nápady z oblasti odpadového hospodářství.

Cena má podobu mravence, protože mravenec je symbolem píle, kreativity, nápaditosti, neúnavnosti, kolektivní práce, organizovanosti, energie a tvořivosti. Je malý a výsledky jeho práce jsou neuvěřitelná díla.

Naším posláním je hledat řešení, která mají přispět k postupnému vyřešení problémů s odpady v životním prostředí. Náš tým tvoří mladí lidé s ekologickým myšlením a cítěním, kterým není lhostejná budoucnost naší planety. Nina Oravcová, jednatelka a spolumajitelka společnosti, řekla: „Této ceny si nesmírně vážím a jsem hrdá na celý tým lidí, kteří za ní stojí. Získání ceny je pro nás zároveň obrovským závazkem vůči celé společnosti a výzvou k tomu, abychom nadále pracovali na nových inovativních řešeních. Jsem přesvědčena o tom, že tato řešení nemají a nebudou mít význam pouze pro jednotlivce, ale pro celou společnost.“

Cena odpadového hospodářství Zlatý mravenec byla poprvé vyhlášena v roce 2006. Vyhlašovateli jsou: Asociace podnikatelů v odpadovém hospodářství, Asociace průmyslové ekologie na Slovensku, Slovenské průmyslové sdružení pro obaly a životní prostředí Reclaim Slovensko, s. r. o.

 Elektrický kompostér GG 02

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství