Zpět na seznam článků

Podporujeme řešení Pro méně odpadu na konferencích

Ze života JRK | 11.07.2022

Po dvou covidových letech se svět pomalu vrací do starých kolejí a díky tomu se opět se konají konference. My jsme v červnu navštívili rovnou tři, abychom zastupitelům i odborníkům představili naše JRK PARTNERSTVÍ a řešení Pro Méně odpadu.

řešení pro méně odpadu

Chytrá řešení pro města a obce

Doba jde dopředu a už i zastupitelé samospráv se začínají zajímat o to, jak by mohly chytré technologie vylepšit život v jejich obci či městě. Společně s odborníky z různých oborů jsme prezentovali řešení Pro méně odpadu.  Mimo jiné jsme účastníkům konference ukázali, jak mohou využít moderní technologie při zpracování kuchyňského odpadu na kompostárně pomocí CSC kontejnerů nebo CompoBoxů.

Výroční porada starostů

Na Výroční poradě starostů se už několik let pravidelně potkáváme se zastupiteli měst a obcí. Ukazujeme jim, jak jim dokážeme pomoci s jejich odpadovým hospodářstvím. Na konferenci se objevily známé tváře i zastupitelé, kteří nás ještě neznají. Těm jsme představili, co děláme a v čem může pro ně může být JRK PARTNERSTVÍ přínosem.

Všichni zastupitelé ale měli jedno společné: velký zájem o sběr kuchyňského odpadu. Města obce budou muset v nejbližších letech povinně třídit tento odpad, proto je to aktuálně palčivým tématem na mnoha radnicích po celé České republice.

Odpady a obce

Stejně jako na Výroční poradě jsme se i na konferenci Odpady a obce potkali se spoustou zastupitelů měst i obcí a prezentovali jim svá řešení. Také jsme si ale poslechli zajímavé přednášky odborníků z oboru a načerpali z nich zkušenosti. Ty využijeme v praxi ke zlepšování odpadového hospodářství samospráv.

Chcete také zlepšit odpadové hospodářství a najít řešení Pro méně odpadu ve vaší samosprávě? Ozvěte se našemu regionálnímu manažerovi

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství