Zpět na seznam článků

Představili jsme výhody PAYT systému

Ze života JRK | 11.12.2017

V časopise Odpady byl zveřejněn náš další článek. Tentokrát jsme představili výhody PAYT systému na podporu prevence a lepšího třídění odpadu.

V časopise Odpady byl zveřejněn náš další článek. Tentokrát jsme představili výhody PAYT systému na podporu prevence a lepšího třídění odpadu. Otázkou zvýšení třídění a jeho analýzou se zabývá stále více obcí. Samospravy by potřebovaly jednoduché řešení, které by bylo rychlé a efektivní jak pro obec, tak i její občany. Jak však nastavit odpadní systém tak, aby byl jednoduchý a zároveň účinný? Odpovědí na tyto otázky může být chytrý systém ECONIT.

O tom, jaký přínos má chytrý systém evidence odpadů ECONIT, nejlépe vypoví příklady ze samospráv, v nichž již úspěšně funguje. V článku se dozvíte, jak zavedení PAYT systému pomohlo v obcích Jaroměřice, Prostřední Bečva nebo Trojanovice ke zvýšení množství vytříděného odpadu, osvětě a motivaci občanů.

Inovace přinášejí změny, na které se musí obec připravit. Rozhodnutí přejít na nový systém není vždy jednoduché. Obec musí zvážit všechna pro a proti. Starosta se potřebuje shodnout se zastupitelstvem, vyčlenit finance a informovat obyvatele.

Co byste měli před zavedením systému ECONIT vědět? Přečtěte si celý článek.

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství