Zpět na seznam článků

Společnost JRK představila v Gruzii možnosti odpadového hospodářství

Ze života JRK | 15.10.2019

Zástupci společnosti JRK během mise organizované Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Velvyslanectvím ČR v Gruzii v Tbilisi. podpořili rozvoj odpadového hospodářství v Gruzii. Navázali rovněž kontakty s představiteli tří největších gruzínských měst.

Zástupci společnosti JRK během mise organizované Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Velvyslanectvím ČR v Gruzii v Tbilisi podpořili rozvoj odpadového hospodářství v Gruzii. Navázali rovněž kontakty s představiteli tří největších gruzínských měst – Batumi, Kutaisi a Tbilisi, a jim přilehlých regionů.

Podpora a technologie           

Odpadové hospodářství se stalo hlavním tématem projektu, který byl organizován Ministerstvem průmyslu a obchodu a Velvyslanectvím ČR v Gruzii. Zaměření na odpadové hospodářství bylo vybráno v návaznosti na závazek gruzínské vlády – do roku 2020 harmonizovat tuto oblast s EU. Hlavním úkolem mise byla podpora českých společností zabývajících se inovativními technologiemi v oblasti odpadů a představení jejich produktů zástupcům gruzínských municipalit.

Velký zájem Gruzínců

Kromě společnosti JRK se zde představily i společnosti Elkoplast, ERC – TECH, JRK Česká republika a LUX – PTZ. Prezentace se těšila velkému zájmu ze strany zástupců gruzínských měst i organizace Sandasuptaveva, jež má odpady v Gruzii na starosti jak na národní, tak i na regionální úrovni. Na jednotlivé prezentace dorazili zástupci ze širokého okolí a s českými experty diskutovali o možnostech pro jejich města/regiony.

Odpady s svozy v Gruzii

Společnost JRK měla nejen možnost představit své služby a výrobky, ale rovněž byla seznámena s aktuální situací týkající se odpadů v zemi. Zástupci firmy také mohli zmapovat fungování skládkového a svozového systému v Adžárské autonomní republice.

Další informace včetně galerie najdete zde: https://www.mpo.cz/cz/zahranicni-obchod/mezinarodni-obchod-dle-teritorii/vychodni-evropa-a-stredni-asie/ceske-firmy-podporuji-rozvoj-odpadoveho-hospodarstvi-v-gruzii–249610/

 

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství