Zpět na seznam článků

Společnost JRK zvítězila v celoevropské soutěži European Business Awards

Ze života JRK | 05.11.2019

JRK Česká republika uspěla prestižní soutěži European Business Award v kategorii The Social Responsibility and Environmental Awareness.

Naše společnost JRK Česká republika uspěla v prestižní soutěži European Business Awards v kategorii The Social Responsibility and Environmental Awareness (Společenská odpovědnost a zlepšování environmentálního povědomí) a stala se národním šampiónem soutěže. Vyhlášení proběhlo 4. prosince během slavnostního ceremoniálu ve Varšavě.

 Méně odpadu, lepší třídění

Čím zaujala společnost JRK evropskou porotu? Především tím, jak rychle dosáhla úspěchu v oblasti odpadového hospodářství, velkou mírou inovací, a také skutečností, že produkty a služby firmy mají pozitivní dopad na životní prostředí. Porota ocenila, že společnost JRK nabízí nápaditá řešení, jejichž prostřednictvím zlepšuje nakládání s odpady. Díky nim dochází ve městech a obcích ke snížení množství směsného komunálního odpadu, předchází se jeho vzniku a zvyšuje se míra třídění. A hodnotitele rovněž upoutal zajímavý příběh firmy, která rychle vyrostla z nadšení jejích zakladatelů v jednu z nejrespektovanějších společností v oblasti odpadového hospodářství.

Ocenění jako důkaz

„Vítězství je pro nás obrovským úspěchem. Ve firmě totiž bez nadsázky věříme, že tím, co děláme, můžeme zlepšit svět kolem nás – především tak, že snížíme množství odpadů, které nás obklopuje. A ocenění je pro nás důkazem, že i ostatní vnímají, že se nám to daří,“ vysvětluje ředitel společnosti Robin Dufek. „Kdybychom měli stručně shrnout, co pro JRK společenská odpovědnost znamená, tak vlastně stačí dvě slova – méně odpadu,“ doplňuje jeden ze spoluzakladatelů společnosti Mojmír Jiřikovský.

        

Robin Dufek Nina Oravcova a Mojmír Jiřikovský z JRK přebírají ocenění European Business Awards.

Robin Dufek Nina Oravcova a Mojmír Jiřikovský z JRK přebírají ocenění European Business Awards.

European Business Awards

Jedna z nejnáročnějších evropských podnikatelských soutěží, která udílí své ceny od roku 2007. Jejím hlavním cílem je podporovat rozvoj podnikatelského prostředí v Evropě, a to třemi způsoby: upozornit na výjimečné úspěchy firem ale i jednotlivců, zviditelnit je a poskytnout platformu pro diskuzi klíčových otázek podnikání v Evropě. Letošního ročníku se zúčastnilo přes 100 tisíc firem ze všech zemí Evropy. Více na www.businessawardseurope.com

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství