Hledáte odpovědi?

Často kladené otázky

Potřebujete poradit? Připravili jsme pro vás nejčastější otázky z oblastí, kterým se věnujeme.
Pokud odpověď na vaše otázky nenajdete, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám vše zodpovíme.

Naopak, to je přesně ten důvod, proč bychom třídit měli. Na skládku se odváží odpad, který končí v černých nádobách, anebo ten, který je nějakým způsobem znehodnocený. To znamená, pokud někdo např. nalije nějakou tekutinu (olej) do nádoby na papír, celý obsah je pak znehodnocený. Proto se snažíme zavést v co největší míře adresný sběr odpadu, aby se k němu občané chovali zodpovědněji.

Je třeba podpořit to legislativou na evropské a národní úrovni. Je to otázka snad krátkého času, kdy EU připraví návrh pravidel, aby byli výrobci motivováni používat sekundární zdroje a zároveň aby byla podpora poptávky po výrobcích z druhotných surovin.

Ano, je. Je však potřeba začít se odpadovému hospodářství věnovat systémově a systematicky a začít co nejdříve. Nejdůležitější je si nastavit správné cíle, nastavit potřebné kroky, vybrat a implementovat řešení, a intenzivně informovat a motivovat občany, aby se do systému správně zapojili. S tím vším vám jsme schopni pomoci a máme s tím nejlepší výsledky v rámci Evropy. Obraťte se na našeho regionálního manažera pro více informací.