Zpět na seznam článků

Jak si poradit s odpady? Naše prezentační tour

Ze života JRK | 09.02.2017

Na těchto akcích jsme prezentovali naše řešení pro snižování množství odpadu a jeho předcházení (systém domácího kompostování, chytrý evidenční systém odpadů, elektrické kompostéry na gastroodpad či doplňkové řešení pro zvýšení množství separace odpadu)

Rok 2017 pro nás v JRK začal docela aktivně. V lednu a začátkem února jsme se nezastavili a mohli jste nás tak potkat až na 9 setkáních pro zastupitele samospráv či vedoucích školních jídelen. Na těchto akcích jsme prezentovali naše řešení pro snižování množství odpadů a jeho předcházení (systém domácího kompostování, chytrý evidenční systém odpadů, elektrické kompostéry na gastroodpad či doplňkové řešení pro zvýšení množství separace odpadu).

 

Setkani starostu JRK

Mohli jste nás potkat: Setkání starostů Jihočeského kraje 2017 (a na dalších jako Pracovní semináře pro vedoucí školních jídelen, Setkání starostů a místostarostů Libereckého kraje)

 

Pro ty, kteří tyto akce nestihli, přinášíme krátké shrnutí našich řešení: a neváhejte nás kontaktovat pro podrobnější informace 🙂 kontakt ZDE

Produkty pro bioodpady: Prémiové zahradní kompostéry: Kompostéry JRK PREMIUM

Zahradní kompostér nejvyšší kvality, který je špičkou na evropském trhu. Bezkonkurenční životnost, skvělá stabilita, udržuje si stálou barvu díky 100% recyklovanému, UV stabilnímu polyethylenu, ze kterého je vyroben. (Nejoblíbenější typ kompostéru v obcích – více než 390 obcí kompostuje bioodpady právě v kompostérech JRK PREMIUM

Kompostéry na gastroodpady: ELEKTRICKÝ KOMPOSTÉR GREENGOOD

Elektrický kompostér zkompostuje všechny syrové i vařené zbytky jídel. Výsledným produktem kompostování je substrát, který vznikne do 24 hodin. Zredukuje hmotnost odpadu až o 90%. Vhodný pro školy, školky, DPS, stravovací zařízení… Jídelna již nemusí řešit paušálně placený svoz a má legislativu vyřešenou, protože kompostér dosahuje teploty nad 70°, teplota určená pro hygienizaci a denně se odpad zredukuje až o 90% s výsledným výstupem – organickým hnojivem, použitelným zpět do půdy. Potvrzeno: ÚKZÚZ a Státní veterinární správou. 

Zvýšení míry separace odpadů: NOVINKA: Chytrý  evidenční systém ECONIT

Chytrý systém evidence odpadů pomocí QR kódů, který umožňuje samosprávám evidovat tříděný i směsný komunální odpad, a také jednotlivé druhy odpadů ve sběrném dvoře. Obec získá přesný náhled na produkci odpadů na svém území a bude mít vlastní data, která nepodléhají zkreslení. (např. díky svozu odpadu ze sousedních obcí a následnému přepočtu, zjistíte, kolik vyprodukovala odpadu právě vaše obec).  Více informací ZDE

jrk bioodpady odpady

Inspirujte se: OBEC TROJANOVICE

Zde se můžete podívat, jak fungují tato řešení v praxi: Obec Trojanovice dokázala za poslední roky díky systému domácího kompostování a evidenčnímu systému výrazně snížit svoje odpady. Teď již nahlíží na své odpady jako na ZDROJ a ne jako na zátěž.

images

V následujících týdnech a měsících naše tour pokračuje, a tak nás můžete zastihnout na akcích jako jsou XIV. Setkání starostů a místostarostů Královéhradeckého kraje: 23. 2. 2017, Konference Odpad Zdrojem, Humpolec: 30.-31. 3. 2017 a dalších.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství