Zpět na seznam článků

Město Příbor získalo cenu v celostátní soutěži Komunální projekt roku 2021

Příklady z praxe | 04.05.2022

Jako nejlepší Komunální projekt roku 2021 v kategorii odpadové hospodářství ocenili porotci město Příbor. Cenu získalo konkrétně za projekt Re-use centra, které je součásti nové koncepce sběrného dvora. 

Komunální projekt roku je každoročně vyhlašovaná soutěž pro projekty, které významně zlepšují kvalitu života občanů a mohou být inspirací pro další samosprávy. Vždy jsou projekty rozděleny do dalších kategorií dle tématiky. V kategorii odpadové hospodářství za rok 2021 zvítězilo město Příbor se svým re-use centrem.

Co je to re-use centrum?

Místo, kam mohou občané donést věci, které už nepotřebují, ale mohl by je využít někdo další. Tyto předměty jsou zaevidovány v systému ECONIT a nahrány na webové stránky Re-use centra. Občané tak mají možnost si projít celou nabídku v pohodlí domova, zarezervovat si potřebné předměty a za manipulační poplatek si je vyzvednout, a tak předcházet vzniku odpadů.

Jak to všechno začalo?

Vybudování re-use centra byl jeden z cílů modernizace sběrného dvora, dále pak bylo potřeba zvýšit kapacitu a rozšířit tříděné odpady. Všechen odpad odevzdaný na sběrném dvoře se eviduje v systému ECONIT, takže pracovníci technických služeb mají detailní přehled o množství a druhů všech odpadů. Sběrný dvůr jsme také vybavili nájezdovou váhou, zastřešenými rampami pro snazší manipulaci. A díky těmto technologiím se řadí mezi nejmodernější sběrné dvory v regionu.

 

Chcete také moderní sběrný dvůr nebo Re-use centrum ve vaší samosprávě? Ozvěte se regionálnímu manažerovi pro váš kraj a domluvte si schůzku.

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství