Zpět na seznam článků

Prezentovali jsme řešení Pro méně odpadu na veletrhu Ecomondo

Ze života JRK | 22.11.2022

Stále se vzdělávat a inspirovat se je jeden z hlavních pilířů naší mise Pro méně odpadu, proto jsme na začátku listopadu vyrazili do Itálie na veletrh Ecomondo. 

JRK na veletrhu Ecomondo

Inspirativní veletrh se zaměřením na ekologii

Ecomondo je jedním z největších evropských veletrhů, který se věnuje ekologii a zeleným technologiím. Každý rok ho navštíví okolo 70 tisíc lidí a více než tisícovka firem. Veletrh propojuje zajímavé projekty a společnosti s potenciálními obchodními partnery či investory. My v JRK dlouhodobě spolupracujeme s italskými městy Parma a Milán, která s námi sdílí své know-how z oblasti odpadového hospodářství. Veletrh Ecomondo proto byla perfektní příležitost, jak navázat nové kontakty a vzájemně se podělit o zkušenosti.

Prezentace řešení Pro méně odpadu

Společně s dalšími společnostmi z Českého cirkulárního hotspotu jsme na společném stánku prezentovali své projekty. Za JRK jsme návštěvníkům ukázali naše řešení na předcházení vzniku odpadu a zvyšování úrovně třídění. Zároveň jsme také využili bohatý program, abychom se inspirovali, jak se můžeme posunout v odpadovém hospodářství dále.

Trendy v oblasti digitalizace a zpracování kuchyňského odpadu

Informací, které jsme se dozvěděli, bylo nespočet, a jsou pro nás velkým přínosem. Zaujaly nás především nové trendy v digitalizaci odpadového hospodářství a vize do budoucna (např. pokročilejší možnosti identifikace původce odpadu nebo extrémně inteligentní sběrný dvůr).

Palčivým tématem v českých samosprávách je také kuchyňský odpad. V současné době v tuzemských podmínkách využívá několik postupů jeho zpracování. Na Ecomondu jsme ale viděli nové způsoby, které přinesou ještě větší efektivitu a užitek.

Veletrh Ecomondo pro nás byl obrovskou studnou inspirace a těšíme se, až budeme nabyté zkušenosti realizovat v praxi. 

 

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství