Pro méně odpadu. – náš projekt se dostal do finále soutěže SDGs

21.05.2018

Během března a dubna Asociace společenské odpovědnosti získala 150 přihlášek od zástupců byznysu, neziskových organizací, veřejné správy a od mladých leaderů. Všechny projekty pomáhají naplňovat Cíle udržitelného rozvoje a mění tak svět k lepšímu. V dubnu odborná porota vybrala 5 nejlepších projektů z kategorie byznys a 5 z kategorie veřejná sféra.

Do 1. 6. 2018 máte možnost rozhodnout, které projekty vyhrají.

„České Ceny SDGs jsou skvělou inovací, která nejenže přitáhne pozornost k udržitelnému rozvoji, ale slouží také jako inspirace pro byznys, jednotlivce i veřejnou správu, aby zvýšili své aktivity k dosažení Cílů udržitelného rozvoje. Ceny SDGs jsou iniciativou, která by se rozhodně měla rozšířit do dalších zemí.“  prof. Jeffrey Sachs, SDGs Advokát
Praha, 27. května 2017  (Zdroj: http://www.globalnicile.cz/)

Více informací o soutěži najdete ZDE.

Náš projekt „Pro méně odpadu.”, který pomáhá systematicky snižovat množství odpadů je taky ve finále. 

 

 

Projekt je založený na jednoduché myšlence „Pro méně odpadu”. Cílem je minimalizace odpadů v obcích a městech. Jedním ze stovek pozitivních příkladů je Prostřední Bečva – obec, která v roce 2017 ušetřila celkem 334 000 Kč, snížila množství směsného komunálního odpadu o 31 % a zavedla tak motivační systém pro své občany. Projekt pomáhá systematicky snižovat množství odpadů prostřednictvím fyzických analýz odpadů, systému kompostování bioodpadů, inovativní technologie, která promění zbytky jídel na substrát, vzdělávacích kampaní a chytrého systému evidence odpadů ECONIT, který JRK vyvíjí.

Budeme moc rádi za každý hlas! Hlasovat můžete ZDE.

Předchozí článek Další článek
Zavřít video