Zpět na seznam článků

První svozy kuchyňského odpadu ve Vyškově a v Bučovicích dopadly na výbornou

Příklady z praxe | 04.05.2022

Pilotní projekt sběru kuchyňského odpadu ve Vyškově a v Bučovicích se rozběhl už před více než dvěma měsíci. A nyní má za sebou první svozy nádob, které dle předběžných analýz dopadly více než dobře.

Svozová společnost RESPONO a.s. rozjela pilotní projekt svozu kuchyňského odpadu ve vybraných lokalitách Vyškova a Bučovic. První fází projektu bylo informování občanů, aby věděli, proč je dobré takový odpad třídit a co se s ním bude dít. Vytříděný odpad bude pravidelně svážen do bioplynové stanice ve Vyškově, kde se z něj vyrobí elektrická energie, teplo a také hnojivo, takže odpad bude 100% využit.  Další fází byla distribuce setů na třídění do domácností, ta byla také úspěšná, obyvatelé možnost třídit odpad z kuchyně přijali velmi vstřícně.

A nyní mají obě města za sebou prvních šest svozů, kdy množství vytříděného odpadu bylo nad očekávání a kvalita byla také velmi dobrá. Občané se změnou sžili velmi rychle a do hnědých popelnic vyhazují to, co tam opravdu má být – zbytky vařených jídel, skořápky, slupky, staré pečivo, kávovou sedlinu, menší kosti apod. Ukázalo se tedy, že informace, které jsme v průběhu celého projektu předávali občanům, zafungovaly správně a všichni tak vědí, jak správně třídit.

V následujících měsících budeme spolu se společností RESPONO a.s. kontrolovat kvalitu vytříděného kuchyňského odpadu, abychom si potvrdili předběžné výsledky. Z úspěchu celého projektu máme velkou radost a věříme, že se nám podaří ještě letos zapojit další domácnosti ve Vyškově i v Bučovicích do našeho boje pro méně odpadu.

Zůstaňte informovaní

o aktualitách ze světa odpadového hospodářství

 

  • nejnovější informace z odpadové legislativy
  • inspirativní příklady z regionů
  • rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství